انتقاد شدید شماری از اعضای جریان صدر از تناقض‌گویی و دنیاطلبی «سید مقتدی صدر»

گروهی از اعضای جریان صدر به دلیل آنچه که تناقض‌گویی‌ و دنیاطلبی «سید مقتدی صدر» توصیف کرده‌اند، از عضویت در این جریان انصراف دادند.

میدل ایست نیوز: گروهی از اعضای جریان صدر به دلیل آنچه تناقض‌گویی‌ و دنیاطلبی «سید مقتدی صدر» توصیف کرده‌اند، از عضویت در این جریان انصراف دادند.

در پیام «جنبش اصلاح‌گرایانه طرفداران صدر» آمده است: «ما گروهی از مقلدان شهید محمد صدر بعد از آنکه کاسه صبرمان لبریز شد و تلاش‌هایمان برای اصلاح جریان صدر و رفتارهای سید مقتدی صدر به در بسته خورد؛ رفتارهایی که سرشار از تناقض‌گویی و معیارهای دوگانه و تخلف از رویکرد شهید صدر است و موجب درد و اندوه روح وی شده و اکنون نیز به دلیل رفتارهای سید مقتدی صدر و دنیاطلبی و تلاش‌های وی برای دست یافتن به غنایم در پوشش اصلاحات و در اصل به خاطر دنیاخواهی و انگیزه‌های دنیایی، ایشان در منابر مورد ناسزاگویی قرار گرفته است.

واپسین این اقدامات، حمله افراد منتسب به سرایا السلام به میدان الحبوبی در الناصریه و به شهادت رساندن 5 تن و زخمی کردن 80 جوان بی گناه است که همه، از مردم عراق هستند که یا با آنها اتفاق‌نظر یا اختلاف دیدگاه داریم که اینها هیچ توجیهی برای کشتن‌شان و تحریک علنی صفحه منتسب به صدر (صالح محمد العراقی) علیه آنها نمی شود؛ در حالی که این افراد هیچ گناهی نداشتند مگر دلخوری صدر از فریادهای تظاهرات‌کنندگان در میدان الحبوبی علیه وی و جریان صدر که به علت سیاست‌های فسادانگیز وی بوده است.

لذا ما خروج خود از اطاعت سید مقتدی صدر و اکتفا به تقلید شرعی یکی از مراجع بزرگوار و نیز عدم پایبندی به دستورات وی را اعلام می کنیم همچنین در راستای اصلاح اشتباهات فاجعه‌بار صدر و برخی از اطرافیان وی، تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا