واکنش انصارالله یمن به اعزام نیروهایی بریتانیایی به عربستان: هیچ نیرویی جز توقف جنگ قادر به حفاظت از عربستان نیست

سخنگوی انصارالله یمن اعلا کرد هیچ نیرویی جز توقف جنگ علیه یمن و آشتی با هسایگان قادر به حفاظت از عربستان نیست.

میدل ایست نیوز: «محمد عبدالسلام»، سخنگوی انصارالله یمن اعلا کرد هیچ نیرویی جز توقف جنگ علیه یمن و آشتی با هسایگان قادر به حفاظت از عربستان نیست.

عبدالسلام در توئیتی نوشت: «نه تسلیحات امریکایی و نه بریتانیایی و نه هیچ نیرویی قادر به تامین چتر حفاظت از نظام تجاوزکار سعودی نیست بلکه تنها با توقف تجاوز به یمن و لغو محاصره است که عربستان می‌تواند امنیت از دست رفته خویش را بازیابد.»

روزنامه ایندیپندنت پیشتر اعلام کرد در پی حمله اخیر انصار الله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو، بریتانیا به شکل محرمانه یگان‌های نظامی را به عربستان اعزام کرده تا از میادین نفتی این کشور حفاظت کنند.

طبق نوشته این روزنامه، دولت انگلیس این اقدام را بدون اطلاع پارلمان و افکار عمومی انجام داده است.

ایندیپندنت در ادامه نوشت که این اقدام در شرایطی صورت گرفته است که دیوان عالی برتیانیا با تصویب قانونی فروش سلاح به عربستان را ممنوع کرده است و اعزام نیرو به این کشور توسط لندن به منزله نقض این قانون توسط دولت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا است.

طبق این گزارش، این اقدام دولت بریتانیا انتقادهای شدید مخالفان دولت در پارلمان را به همراه داشته و این افراد دولت جانسون را به طفره رفتن بر نظارت و اتخاذ اقدامات لازم در این زمینه متهم کرده اند و معتقدند که این اقدام نشان دهنده؛ “رابطه سمی” میان دولت انگلیس و عربستان نفت خیز و دیکتاتوری است.

در مقابل، وزارت دفاع بریتانیا سعی کرده است که این اقدام خود را توجیه کند و اعلام کرده است که این میادین نفتی “زیرساخت های اقتصادی حیاتی” به شمار می‌روند و برای حفاظت در مقابل حملات پهپادی به نیروهای انگلیس با همکاری نیروهای بین المللی نیاز دارند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفت =

دکمه بازگشت به بالا