وزارت مهاجرت عراق از تعطیلی همه اردوگاه های استان دیالی خبر داد

وزیر مهاجرت و امور مهاجران عراق اعلام کرد که تمامی اردوگاه های آوارگان در استان دیالی تعطیل شده است.

میدل ایست نیوز: «ایوان فائق جابرو»، وزیر مهاجرت و امور مهاجران عراق امروز شنبه اعلام کرد که پس از بستن اردوگاه «الوند الکرفانی»، در شهر خانقین، تمامی اردوگاه ها در استان دیالی تعطیل شده است.

وی در بیانیه ای گفت که 586 نفر در 93 خانواده آواره به عنوان بخشی از برنامه اضطراری سازمان یافته توسط وزارت برای بازگرداندن آوارگان، به شهرها و مناطقشان بازگشتند.

جابرو با اشاره به تلاش های کادر وزارت بهداشت، استانداری دیالی و فرماندهی ستاد عملیات دیالی و همچنین مشارکت آنها در موفقیت طرح اضطراری وزارت برای بازگرداندن خانواده ها به مناطقشان افزود که این اردوگاه هزار و 900 خانوار با جمعیت 11 هزار و400 نفر را در خود جای داده بود.

وزیر مهاجرت و امور مهاجران عراق توضیح داد که پس از بررسی های امنیتی این خانواده ها و با همکاری نیروهای امنیتی، به مناطقشان بازگردانده شدند.

وزارت مهاجرت و امور مهاجران عراق پیشتر اردوگاه الوند 2 را در دیالی بسته و ساکنان آن را به مناطق اصلیشان بازگردانده بود.

ایوان فائق جابرو، وزیر مهاجرت و امور مهاجران عراق گفته بود که اوایل سال 2021 همه اردوگاه های آوارگان به جز اردوگاه های اقلیم کردستان را به علت بازگشت آوارگان به مناطقشان تعطیل می کند.

آمارهای غیررسمی نشان می دهد که تعداد آوارگان در سراسر عراق بیش از پنج و نیم میلیون عراقی است ، علاوه بر این حدود یک میلیون نفر که طی سالهای پس از اشغال سازمان تروریستی داعش به استان های این کشور در سال 2014 به کشورهای همسایه و اروپا مهاجرت کرده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا