پرچم‌ گروه‌های مسلح در سنجار جمع آوری شد

مقامات سنجار اعلام کردند که پرچم های گروه های شبه نظامی و مسلح در سنجار در راستای اجرای بندهای توافق اخیر بغداد و اربیل در خصوص سنجار جمع آوری شد.

میدل ایست نیوز: در نخستین گام‌ از اجرای بندهای توافق میان بغداد و اربیل برای عادی‌سازی اوضاع در شهر سنجار، پرچم حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در سنجار جمع‌ آوری شد.

«قادر قاچاق»، مسئول بخش سنجار در حزب دموکرات کردستان به «باس‌نیوز» اعلام کرد: «پرچم‌هایی که بر روی مقر احزاب و گروه‌های غیرقانونی در سنجار برافراشته شده بود جمع‌ آوری شد و ما گزارشاتی دریافت کردیم مبنی بر این که پ ک ک اقدام به فروش وسایل داخل مقرهایش کرده است و احتمالا آنها می‌خواهند از سنجار بروند و این خود یکی از بندهای توافق سنجار بین اربیل و بغداد است.»

از طرفی دیگر«محما خلیل»، فرماندار سنجار نیز در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» اعلام کرد که برخی از پرچم های متعلق به گروه‌های غیرقانونی پ ک ک در این شهر پایین کشیده شد.

پیشتر دولت فدرال عراق نیروهای زیادی از پلیس فدرال را در سنجار مستقر کرده و مسئولیت حفاظت از امنیت سنجار و حومه آن تا مرز غرب اقلیم کردستان را به این نیروها سپرده است و به همین منظور روز چهارشنبه یک هیئت عالی نظامی وارد استان نینوی شد تا بندهای توافق سنجار را به اجرا درآورد.

در این باره نیز سرلشکر «تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرمانده ستاد عملیات‌ مشترک عراق، به «باس‌نیوز» اعلام کرده بود: «این هیئت به منظور اجرای توافق عادی‌ سازی وضعیت امنیتی و اداری سنجار به استان نینوا سفر کرده است.»

در  9 اکتبر 2020 اقلیم کردستان و عراق توافق ویژه ای به منظور عادی‌‌سازی وضعیت امنیتی و اداری سنجار و بازگشت آواره های این شهر امضا کردند که بر طبق این توافق هر دو دولت به طور مشترک امور امنیتی، اداری و خدمات‌ رسانی سنجار را مدیریت می‌کنند.

بر اساس این توافق باید همه گروه‌های شبه نظامی و مسلح از سنجار اخراج شوند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
باس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا