پیام صدر به تحصن‌کنندگان الناصریه: نصیحت می‌کنم به خانه‌هایتان برگردید

رهبر جریان صدر تحصن‌کنندگان الناصریه را نصیحت کرد که به منازل خود بازگردند.

میدل ایست نیوز: «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر تحصن‌کنندگان الناصریه را نصیحت کرد که به منازل خود بازگردند.

صدر در پیامی توئیتری با بیان اینکه صلح و امنیت باید در الناصریه حکمرفا شود و اهالی الناصریه نباید میان یکدیگر درگیر باشند، اظهار داشت: اگر افرادی از هر گروهی دست به برهم زدن امنیت بزنند و به اقتدار دولت احترام نگذارند، باید دولت مرکزی به تعامل با این امر بپردازد. دولت محلی نیز با تاسف بسیار یا سستی و کم‌کاری کرده با اینکه ترس و واهمه به خود راه داده است.

وی در ادامه ضمن نصیحت کردن تحصن‌کنندگان به بازگشت سالم و ایمن به منازل‌شان، عنوان کرد: آنها نیازمند ساماندهی خود در راستای فرایند دموکراتیک آتی است وگرنه حقوق‌شان بین سندان فاسدان و چکش افراطگرایان از کف می رود لذا برای ساخت عراق در انتخابات باید برادری پیشه کنیم و به مترصدانی نظیر اشغالگران، تروریست‌ها، فاسدان، سرسپرده‌گان وجوکرنماها فرصت ندهیم.

صدر در پایان تاکید کرد که دولت مرکزی باید به مسئولیت‌های خود و اعمال امنیت و قانون پایبند باشد وگرنه در برابر خداوند و ملت مقصر است.

این تناقض‌گویی صدر در حالی مطرح می‌شود که طرفداران جریان صدر روز گذشته با در دست داشتن سلاح سرد و گرم در حمله به تحصن‌کنندگان و تظاهرات‌کنندگان میدان الحبوبی الناصریه منجر به جان باختن 4 تن و زخمی شدن بیش از 90 تن شدند.

 

همچنین بخوانید:

انتقاد شدید شماری از اعضای جریان صدر از تناقض‌گویی و دنیاطلبی «سید مقتدی صدر»

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا