« السیسی» در دیدار با «محمود عباس»: فلسطین اولویت ما باقی خواهد ماند

رئیس جمهوری مصر در دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دریاره تازه‌ترین تحولات مساله فلسطین و فرایند صلح در خاورمیانه رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر در دیدار با «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دریاره تازه‌ترین تحولات مساله فلسطین و فرایند صلح در خاورمیانه رایزنی کرد.

السیسی در این دیدار که در قاهره برگزار شد، تاکید کرد مساله فلسطین به عنوان اولویتی در سیاست مصر باقی خواهد ماند و مصر از مواضع و انتخاب‌های فلسطین در قبال سازش سیاسی حمایت کامل به عمل آورده و به تلاش‌های خود در بازیابی حقوق مشروع‌شان بر اساس اصول مشروعیت بین‌المللی ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، محمود عباس تاکید کرد که در این دیدار درباره مشخصه‌های موضع فلسطین در سایه تحولات کنونی این مسال و نیز متغیرهای منطقه‌ای و بین المللی در مرحله اخیر رایزنی کرده است.

طرفین در این دیدار همچنین درباره تثبیت آرامش در نوار غزه رایزنی کردند و السیسی اظهار داشت: تحرکات مصر همواره با هدف حفظ امنیت و ثبات مردم فلسطین و بهبود وضعیت انسانی، معیشتی اقتصادی غزه انجام می شود و قاهره به تلاش‌های خود برای اتمام فرایند سازش و تحقق توافق سیاسی در چارچوب دیدگاهی واحد میان همه گروه‌های فلسطینی در راستای یکپارچگی و منافع مردم فلسطین ادامه خواهد داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا