تلاش نهایی دولت امریکا برای حل بحران شورای همکاری با سفر «کوشنر» به عربستان و قطر

مشاور رئیس جمهوری امریکا این هفته برای حل بحران شورای همکاری به عربستان و قطر سفر خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: یک مسئول بلند پایه در دولت امریکا به خبرگزاری «cnn» اعلام کرد که «جرد کوشنر»، مشاور «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری امریکا و یک هیئت از مقامات امریکا این هفته برای حل بحران شورای همکاری به عربستان و قطر سفر خواهند کرد.

این سفر تلاش نهایی از سوی دولت ترامپ برای حل اختلافات میان دو هم پیمان اصلی امریکا در سطح کشورهای عضو شورای همکاری و محقق ساختن پیروزی نهایی برای سیاست خارجی امریکا در منطقه است.

این سفر در حالی انجام می شود که در پی ترور دانشمند هسته ای ایران در روز جمعه، منطقه افزایش تنش را شاهد است.

کوشنر در سفر خود در این هفته با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان و «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

«آوی برکوویتز»، نماینده ویژه مذاکرات بین المللی، «آدم بوهلر»، مدیر عامل امور مالی توسعه بین المللی و «برایان هوک»، نماینده ویژه سابق امریکا در امور ایران، کوشنر را همراهی خواهند کرد.

مسئولان امریکایی همچنین امیدوارند بتوانند از طریق توافقنامه ای با عربستان برای اجازه عبور بیشتر هواپیماهای اسرائیلی، عبور هواپیماهای اسرائیلی از حریم هوایی عربستان را افزایش دهند.

پیش از این عربستان، امارات، بحرین و مصر در سال 2017 روابط خود را با قطر به اتهام ارتباط و حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند.

دولت ترامپ از سال 2017 تاکنون تلاش های زیادی برای حل بحران شورای همکاری داشته است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
cnn عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا