عراق و ترکیه در حال بررسی اتصال ریلی بین دو کشور

وزیر حمل و نقل عراق و سفیر ترکیه در بغداد درباره اتصال ریلی بین دو کشور و سازوکارهای افزایش درآمدهای آن، رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «فاتح یلدز»، سفیر ترکیه در عراق و هیئت همراه او امروز دوشنبه در محل وزارت حمل و نقل عراق با «ناصر حسین الشبلی»، وزیر حمل و نقل عراق دیدار و درباره امکان و سازوکار اتصال ریلی دو کشور گفت وگو کرد.

وزیر حمل و نقل عراق در بیانیه ای گفت: امروز با سفیر ترکیه در بغداد درباره اتصال ریلی بین عراق و ترکیه گفت وگو و درباره دیدگاه ها و سازوکارهایی که ممکن است برای انجام این پروژه مهم و حیاتی آنها را دنبال کرد و درآمد بیشتری برای بودجه کشور تامین کرد، رایزنی کردیم.

الشبلی افزود: این پروژه در چارچوب پروژه «کانال خشک» (احداث کانال زمینی) به عنوان شریانی برای اتصال بنادر عراق به جهان از طریق حمل و نقل کالا و کانتینر خواهد بود که وزارت حمل و نقل به دنبال انجام آن است.

وزیر حمل و نقل عراق اشاره کرد که این پروژه ها از زیرساخت های مهمی به شمار می رود که کشور برای پیشرفت وضعیت خود به آن نیاز دارد و همچنین هزاران فرصت شغلی برای افراد بیکار فراهم می کند.

از طرفی دیگر یلدز تاکید کرد که ترکیه به دنبال همکاری اثرگذار با عراق در خصوص حمل و نقل در همه زمینه ها به خصوص اتصال ریلی و احداث کانال در خشکی است که درآمد بیشتری برای دو کشور فراهم، و نقش آنها در منطقه را تقویت می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا