منابع آگاه: با هدف پایان دادن به بن بست سیاسی؛ «الحریری» امروز کابینه اش را معرفی می کند

الحریری در نهایت تصمیم گرفته که بن بست روند تشکیل دولت را با اقدامی یکجانبه پایان دهد به این امید که گشایشی در فضای سیاسی لبنان ایجاد کند.

میدل ایست نیوز: منابع آگاه سیاسی خبر داد که «سعد الحریری»، نخست وزیر لبنان، تصمیم گرفته که به محض پایان کنفرانس بین المللی کمک به لبنان که امروز (چهارشنبه) با میزبانی پاریس برگزار خواهد شد، کابینه خود را تقدیم «میشل عون» کند.

به گفته این منابع، الحریری در نهایت تصمیم گرفته که بن بست روند تشکیل دولت را با اقدامی یکجانبه پایان دهد به این امید که گشایشی در فضای سیاسی لبنان ایجاد کند.

این منابع به «الشرق الاوسط» گفته اند که علت آنکه الحریری موضوع را به بعد از کنفرانس موکول کرده آن است که نمی خواهد در صورت مخالفت عون با کابینه، این مسئله بر کنفرانس حمایت از لبنان که رئیس جمهور فرانسه آن را برگزار کرده سایه اندازد.

به گفته این منابع، دولت الحریری متشکل از 18 وزیر خواهد بود که در آنها شرط های تعیین شده توسط رئیس جمهور فرانسه در طرحش برای نجات لبنان در نظر گرفته شده است.

این منابع تأکید کرده اند که الحریری امیدوار است که به صرف ارائه کابینه به رئیس جمهور، فشارها ازجانب فرانسه برای پایان دادن به بن بست سیاسی لبنان و تشکیل دولتی که بتواند راه حلی فوری برای برخی مسائل فراهم کند تشدید یابد به نحوی که عون نتواند دولت را رد کند.

براساس این گزارش، الحریری آماده تعدیل کابینه و مذاکره بر سر برخی جزئیات با رئیس جمهور است.

این منابع افزوده اند که الحریری معتقد است که راهی برای نجات لبنان جز طرح فرانسه وجود ندارد و وی حاضر نیست از مأموریت تشکیل کابینه انصراف دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الشرق الاوسط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا