امیر کویت از تحقق «دستاوردی تاریخی» با حل نهایی اختلافات در شورای همکاری خبر داد

امیر کویت با انتشار بیانیه ای از «دستاورد تاریخی» برای رسیدن به توافق نهایی جهت  حل اختلافات در شورای همکاری ابراز رضایت کرد.

میدل ایست نیوز: «شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح»، امیر کویت با انتشار بیانیه ای از «دستاورد تاریخی» برای رسیدن به توافق نهایی برای حل اختلافات در شورای همکاری ابراز رضایت کرد.

در این بیانیه که بامداد امروز (شنبه 5 دسامبر) منتشر شده امیر کویت تأکید کرده که به ثمر رسیدن این توافق نشان دهنده اهتمام همه اطراف به همبستگی و ثبات در منطقه و جهان عرب و همچنین نشان دهنده توجه همه طرف ها به منافع عالی کشورشان در ثبات و امنیت و پیشرفت و رفاه است.

او همچنین لازم دانسته که از تلاش های امیر فقید کویت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح که آغازگر تلاش ها برای حل این اختلافات بود تقدیر و تشکر کند.

امیر کویت همچنین از «همه برادران در شورای همکاری و همه دوستانمان در جهان که از تلاش ها برای وساطت در این باره حمایت کردند» تقدیر کرده است.

وی همچنین از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور امریکا «و حمایت های وی که نشان دهنده پایبندی امریکا به حفظ امنیت و ثبات در منطقه است» تقدیر کرد.

روز گذشته «احمد ناصر المحمد الصباح»، وزیر امور خارجه کویت، طی اظهاراتی از «مذاکرات ثمربخش» میان کشورهای عضو شورای همکاری برای حل اختلافات در این شورا خبر داد.

وزیر امور خارجه کویت در یک سخنرانی تلویزیونی که امروز (جمعه، 4 دسامبر) پخش شد تأکید کرد که این مذاکرات میان قطر از یک سو و عربستان و امارات و بحرین و مصر از سوی دیگر برگزار شده است.

او گفت که همه اطراف در این مذاکرات بر هم‌بستگی و ثبات در کشورهای شورای همکاری تأکید کرده و برای رسیدن به توافقی نهایی که موجب صلح دائمی میان این کشورها شود تلاش می‌کنند.

وی همچنین از نقش «جارد کوشنر»، مشاور ارشد رئیس جمهور امریکا، در پیشبرد این روند تقدیر کرد.

دیگر مقامات کشورهای عضو شورای همکاری نیز با صدور بیانیه های جداگانه از تلاش های کویت در این راستا تقدیر کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا