هیات اقلیم کردستان در بغداد: به تمامی مصوبات پارلمان عراق پایبندیم

هیات اعزامی اقلیم کردستان عراق به بغداد تاکید کرد برای حل همه اختلافات موجود میان اربیل و بغداد، توپ اکنون در زمین دولت فدرال است.

میدل ایست نیوز: هیات اعزامی اقلیم کردستان عراق به بغداد تاکید کرد برای حل همه اختلافات موجود میان اربیل و بغداد، توپ اکنون در زمین دولت فدرال است.

«آوات شیخ جناب»، وزیر دارایی اقلیم و رئیس هیات اعزامی دولت محلی اقلیم در کنفرانسی مطبوعاتی به همراه اعضای این هیات گفت: نامه‌ای وزارت دارایی دولت فدرال دریافت کردیم که بر پایبندی به اجرای بندهای قانون استقراض تصریح شده بود لذا دولت اقلیم موافقت خود با هر آنچه در قانون مذکور آمده است را اعلام کرد.

وی افزود: طی سفرمان به بغداد به مقامات دولت مرکزی عراق اعلام کرده‌ایم که اربیل آماده اجرای اصول قانون اساسی و همه قوانین صادره از پارلمان عراق است.

وزیر دارایی اقلیم کردستان اظهار داشت: پس از پایبندی کامل اقلیم به قانون استقراص، اعلام می‌کنیم که اکنون توپ در زمین دولت فدرال، نمایندگان کُرد و پارلمان عراق قرار دارد تا تصمیمات و موارد مندرج در این قانون را اجرا کنند.

دولت محلی اقلیم کردستان عراق پیشتر ضمن اعلام ناخرسندی از نحوه تصویب قانون استقراض در پارلمان عراق، موافقت خود را برای اجرای این قانون اعلام و پیشنهاد کرده بود که نشستی میان نهادهای ذیربط در دولت فدرال و دولت محلی اقلیم برگزار شود تا اجرای قانون یاد شده آغاز شود و دولت فدرال مطالبات مالی اقلیم را ارسال کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا