چه کشورهای عربی واکسن ویروس کرونا را رایگان در اختیار شهروندان خود قرار می دهند؟

برخی از کشورهای عربی، تصمیم گرفتند واکسن ویروس کرونا را رایگان در اختیار شهروندان خود قرار دهند.

میدل ایست نیوز: برخی از کشورهای عربی پس از تایید استفاده از واکسن کرونا از منابع مختلف، اعلام کردند که واکسن ویروس کرونا را به صورت رایگان در اختیار شهروندان خود قرار می دهند.

خبرگزاری رسمی بحرین روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که واکسن ویروس کرونا را به صورت رایگان در اختیار همه شهروندان و افراد مقیم در بحرین قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتد پرس» بحرین قصد دارد افراد بیش از 18 سال و بالاتر را از طریق 27 موسسه بهداشتی واکسینه کند.

عربستان دیگر کشور عربی است که اعلام کرد از واکسن «فایزر» برای ویروس کرونا استفاده خواهد کرد.

سازمان غذا و دارو عربستان گفت که مقامات عربستان پس از اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت فایزر مبنی بر اینکه میزان تاثیر واکسن به 95 درصد رسیده، با استفاده و وارد کردن این واکسن موافقت کرده است.

قرار است وزارت بهداشت عربستان طرح توزیع این واکسن برای شهروندان خود که به 34 میلیون نفر می رسد توضیح دهد.

آسوشیتد پرس خبر گزارش داد که هوای گرم خاورمیانه یکی از چالش های اصلی شرکت فایزر است چرا که واکسن کرونا باید در دمای هوای بسیار سرد در حدود 70 درجه زیر صفر ذخیره شود.

به گزارش آسوشیتد پرس، مصر نیز دیگر کشور عربی است که اولین محموله واکس چینی سینوفارم را دریافت کرده است.

«اسامه هیکل»، وزیر رسانه مصر تاکید کرد که رئیس جمهور مصر دستور توزیع رایگان واکسن کرونا برای شهروندان مصری را صادر کرده است و اشاره کرد که اولین دور از واکسیناسیون در مصر برای گروه های بیشتر در معرض خطر ابتلا مانند پزشکان صورت خواهد گرفت.

در امارات نیز، مقامات اعلام کردند که واکسن چینی سینوفارم به صورت رسمی ثبت شده و تاکید کردند که نتایج اولیه حاکی از تاثیر 86 درصدی این واکسن است.

از طرفی دیگر وزارت بهداشت اردن اخیرا بیان کرد که امیدوار است واکسن کرونا را در فصل اول سال میلادی جدید دریافت و بین 20 تا 25 درصد از ساکنان اردن که بیش از ده میلیون نفر هستند واکسینه کند.

مراکش و الجزائر نیز از دیگر کشورهای عربی هستند که واکسن کرونا را به صورت رایگان در اختیار همه شهروندان خود قرار می دهند.

لبنان هم چند روزی است که اعلام کرده نزدیک به 2 ملیون واکسن ویروس کرونا را رزرو کرده و احتمال می دهد در فصل اول سال میلادی جدید آن را به دست بیاورد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الحرة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا