حکم دستگاه قضایی عراق در ممنوعیت از نامزدی یکی از سیاستمداران اهل تسنن در انتخابات

هیات قضایی در دادگاه تجدیدنظر حکم نهایی مبنی بر عدم صلاحیت «احمد عبدالله الجبوری» برای نامزدی در انتخابات آتی را صادر کرد.

میدل ایست نیوز: هیات قضایی در دادگاه تجدیدنظر حکم نهایی مبنی بر عدم صلاحیت «احمد عبدالله الجبوری» برای نامزدی در انتخابات آتی را صادر کرد.

در همین رابطه، منبعی آگاه در گفت‌وگو با السومریه نیوز تصریح کرد: هیات قضایی در دادگاه تجدیدنظر حکم نهایی و غیر قابل اعتراض در تایید تصمیم کمیساریای انتخابات در عدم صلاحیت ابومازن برای نامزدی در انتخابات را صادر کرد.

منبع مذکور اظهار داشت: حکم دادگاه تجدیدنظر نهایی و غیر قابل اعتراض است و دلیل آن، محکومیت وی در پرونده‌های فساد است.

ابومازن پیشتر از کمیساریای انتخابات خواسته بود تا حکم موجود در ممانعت از نامزدی افراد مشمول قانون عفو عمومی در پرونده‌های فساد را لغو کند.

احمد الجبوری (ابومازن) زاده بیجی است که در پروژه «شوراهای بیداری عشایر» با امریکایی‌ها همراهی کرد و تاجر دام و زمین است. او در سال 2013 به استانداری صلاح الدین (مرکز آن: تکریت) رسید و سپس وزیر امور استانداری‌ها شد. در سال 2017 به اتهام فساد مالی بازداشت و پس از مدتی به علت نبود ادله کافی آزاد شد. او نفوذ بسیار بالایی در استان های نینوا و صلاح الدین دارد و به خمیس الخنجر بسیار نزدیک است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریه نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا