انحلال «سرایا الخراسانی»، نخستین حلقه از زنجیره برخورد با متخلفان در حشد

یک مقام عراقی و یک منبع نزدیک به سازمان الحشد الشعبی اطلاعات تازه ای درباره بازداشت فرماندهان گردان «سرایا الخراسانی» و انحلال این گردان ارائه کرد.

میدل ایست نیوز: یک مقام عراقی و یک منبع نزدیک به سازمان الحشد الشعبی اطلاعات تازه ای درباره بازداشت فرماندهان گردان «سرایا الخراسانی» و انحلال این گردان ارائه کرد.

هفته گذشته دستگاه امنیت الحشد الشعبی طی عملیاتی «علی الیاسری» رئیس گروه «سرایا الخراسانی» و معاون وی «حامد الجزایری» و حدود 40 تن از نیروهای این گردان را دستگیر کرد و 3 مقر آنها را در کراده بست.

سازمان الحشد الشعبی با صدور بیانیه ای رسمی تأکید کرد که در این عملیات 6 مقر بسته شده و افزود که این مقرها همه متخلف بوده و خلاف ضوابط حشد عمل می کرده اند.

یک مقام بلندپایه در بغداد گفت که برخورد با سرایا الخراسانی به دیگر گروه های مسلح متخلف نیز کشیده خواهد شد، ضمن اینکه در همین مدت هم تعدادی از گروه ها به تدریج از رسانه ها حذف شده اند.

به گفته این مقام تفاهماتی میان «مصطفی الکاظمی»، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، و «فالح الفیاض»، رئیس سازمان حشد، و طرف های ذی ربط دیگر به تفاهم رسیده اند که باید با گروه هایی که حاضر به جرای مصوبات و تصمیمات سازمان حشد نیستند برخورد شود.

یک مقام نزدیک به سازمان حشد نیز تأکید کرد که این سازمان درصدد جلوگیری از رفتارهای بی ضابطه و تخلف ها و خودسری های برخی گروه هاست و برخوردی که با سرایا الخراسانی شده با چند گروه دیگر نیز خواهد شد، ضمن آنکه دیگر نام برخی گروه ها که گاه و بیگاه بیانیه هایی صادر می کردند شنیده نخواهد شد.

«کریم علیوی»، نماینده ائتلاف فتح، شاخه سیاسی الحشد الشعبی، در مجلس عراق تأکید کرد که اقدام برای بستن دفاتر نیروهای متخلف در راستای برخورد با گروه هایی است که خود را به حشد منتسب می کنند و افزود که اجرای این برخورد بر عهده سازمان امنیت حشد بوده است.

او گفت که با هر گروهی که خود را منتسب به حشد کند و بخواهد به وجهه حشد آسیب بزند برخورد خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

بازداشت «حامد الجزایری»؛ سازمان حشد در پی برخورد با بی انضباطی است

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا