المقداد: انتخابات ریاست جمهوری سوریه صرف نظر از نتایج کمیته تدوین قانون اساسی در موعد مقرر برگزار می شود

وزیر امور خارجه سوریه تأکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری سوریه در موعد مقرر خود در نیمه سال 2021 برگزار خواهد شد و این موضوع ربطی به فعالیت های کمیته تدوین قانون اساسی ندارد.

میدل ایست نیوز: «فیصل المقداد»، وزیر امور خارجه سوریه، تأکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری سوریه در موعد مقرر خود در نیمه سال 2021 برگزار خواهد شد و این موضوع ربطی به فعالیت های کمیته تدوین قانون اساسی ندارد.

او درباره امکان تعویق این انتخابات در صورت عدم توافق در کمیته تدوین قانون اساسی، گفت: «روشن است که تا زمانی که توافق بر سر قانون اساسی جدید انجام نشود، مبنا قانون اساسی فعلی است و انتخابات هم بر اساس همین قانون برگزار می شود و این ربطی به فعالیت های آن کمیته ندارد».

المقداد تأکید کرد که حکومت سوریه اقدامات لازم برای کمک به موفقیت کمیته تدوین قانون اساسی را انجام داد و افزود که این کمیته باید مستقل در تصمیم گیری باشد و قانونی تدوین کند که به یکپارچگی و استقلال سوریه خدمت کند.

او گفت که به موفقیت کمیته خوشبین است و افزود که «مسئله اینجاست که مطمئن نیستیم طرف دیگر (مخالفان) هم موفقیت این کمیته را به نفع خود بداند».

المقداد همچنین از مذاکرات سوریه با مسکو برای خرید واکسن اسپوتینک ـ وی خبر داد و گفت که مردم سوریه به واکسن های روسی اعتماد بسیاری دارند.

او درباره امکان تهیه رایگان این واکسن از روسیه گفت که اطمینان داریم که ملت سخاوتمند روسیه به مشکلات سوریه توجه خواهد داشت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا