تاکید صالح و الفیاض بر لزوم جلوگیری از اقدامات قانون‌شکنانه و حفاظت از هیات‌های دیپلماتیک

رئیس جمهوری عراق در کاخ السلام بغداد با رئیس سازمان الحشد الشعبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در کاخ السلام بغداد با «فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار درباره تازه‌ترین تحولات امنیتی عراق و لزوم تقویت امنیت و ثبات و کنترل سلاح بی‌ضابطه و حفظ آرامش اجتماعی و امنیت عمومی رایزنی کردند.

صالح و الفیاض با اشاره به اینکه تقویت سلطه دولت و دستگاه‌های امنیتی در جلوگیری از اقدامات قانون‌شکنانه نیازی مبرم است، بر لزوم حفظ امنیت و اموال شهروندان و ساختمان‌های دولتی و هیات‌های دیپلماتیک در برابر حملاتی که حاکمین و ثبات کشور را نشانه رفته‌اند، تاکید کردند.

دو طرف در پایان بر اهمیت تداوم تلاش‌های امنیتی برای مبارزه با تروریسم و تعقیب هسته‌های هفته داعش که برای برهم زدن ثبات کشور در برخی مناطق تلاش می‌کنند، تاکید کردند.

پیش از این، یک منبع مطلع در دولت عراق از تشکیل کمیته ای توسط الحشد الشعبی عراق به ریاست «عبدالعزیز المحمداوی»، نائب رئیس الحشد الشعبی معروف به ابوفدک برای انجام تحقیقات درباره حملات راکتی به منطقه الخضراء خبر داده بود.

این اولین بار است که در سازمان الحشد الشعبی عراق تحقیقاتی در خصوص حملات راکتی صورت می گیرد.

این منبع در گفت وگویی با پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت: سازمان الحشد الشعبی کمیته ای برای تحقیقات در خصوص حملات راکتی به منطقه الخضراء و سفارت امریکا در بغداد به ریاست ابوفدک تشکیل داده است.

وی افزود: تشکیل این کمیته پس از اتهام زنی ها به سازمان الحشد الشعبی مبنی بر دست داشتن در این حملات راکتی و تسهیل عملیات حمل و نقل راکت ها با خودروهای رسمی الحشد الشعبی انجام شده است.

این منبع همچنین اشاره کرد که این دستور از سوی «فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی پس از نشست دو شب پیش با «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق صادر شد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
سایت ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا