اختصاصی/دستگاه امنیتی عراق از احتمال حمله به پایگاه امریکایی‌ها در فرودگاه بغداد خبر داد + سند

سند منتشر شده از وزارت کشور عراق از قصد برخی عناصر قانون شکن برای حمله به پایگاه نظامی امریکا در فرودگاه بین المللی بغداد طی روزهای آتی خبر می دهد.

میدل ایست نیوز: سند محرمانه ای از وزارت کشور عراق منتشر شده که نشان می دهد برخی از عناصر قانون شکن قصد دارند به پایگاه نظامی امریکا در فرودگاه بین المللی بغداد حمله کنند.

در این سند که «میدل ایست نیوز» به آن دست پیدا کرده، آمده است: «اطلاعاتی از سوی یکی از دستگاه های امنیتی به دست آمده که نشان می دهد برخی عناصر قانون شکن قصد دارند طی روزهای آتی و با استفاده از راکت های پیشرفته پایگاه نظامی امریکا در فرودگاه بین المللی بغداد را هدف قرار دهند.»

در ادامه این سند ذکر شده: «این راکت ها از منطقه الشیحة از توابع شهر ابو غریب و تا پیش از روز 3 ژانویه 2020 شلیک خواهد شد.»

این سند اشاره دارد که هنوز اطلاعات دیگری از این موضوع به دست نیامده است و به محض اطلاع ابلاغ خواهد شد.

پایگاه نظامی ویکتوریا مشتمل بر اردوگاه و پایگاه نظامی یکی از پایگاه‌های مهم هوایی امریکا در عراق به شمار می‌رود که به سفارت امریکا واقع در منطقه الخضراء بغداد نزدیک بوده و دارای باند فرود برای انواع هواپیماست. این پایگاه گنجایش یک هزار نظامی را دارد.

گفتنی است سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران و ابومهدی المهندس، نائب رئیس الحشد الشعبی و همراهانشان در تاریخ 3 ژانویه 2020 در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد با عملیات پهپادی امریکا به شهادت رسیدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا