سفارت امریکا در بغداد: تخلیه سفارت شایعه است

در پی انتشار اخباری درباره تعطیلی سفارت امریکا در بغداد، صفحه توئیتر رسمی این سفارتخانه این اخبار را شایعه دانست.

میدل ایست نیوز: در پی انتشار اخباری درباره تعطیلی سفارت امریکا در بغداد، صفحه توئیتر رسمی این سفارتخانه این اخبار را شایعه دانست.

در توئیتر رسمی سفارت امریکا در بغداد آمده: «شاهد انتشار شایعاتی درباره تخلیه سفارت هستیم، سفیر در بغداد می‌ماند و سفارتخانه به فعالیت خود ادامه می‌دهد».

پیش از این شبکه «العربیه» مدعی شد که سفارت امریکا در بغداد تخلیه شده و فقط سفیر و اطرافیانش در سفارت حضور دارند.

صبح امروز نیز یک مقام امریکایی به شبکه «الجزیره» گفت که سفیر امریکا در بغداد همچنان در ساختمان سفارت حضور دارد و این سفارتخانه به‌صورت طبیعی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

این مقام تأکید کرده که سلامت شهروندان و کارکنان سفارت و امنیت تأسیسات مورد استفاده امریکایی‌ها در رأس اولویت‌های امریکاست.

وی افزوده که «متیو تولر»، سفیر امریکا در بغداد، همچنان در ساختمان سفارت حضور دارد و سفارت به فعالیت‌های خود به صورت طبیعی ادامه می‌دهد.

پیش از این پایگاه امریکایی «اکسیوس» از تصمیم امریکا برای بستن سفارتش در بغداد در آستانه سالروز ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به علت گزارش‌های امنیتی درباره حملات احتمالی خبر داده بود.

روز گذشته نیز «میدل ایست نیوز» سندی محرمانه از وزارت کشور عراق منتشر کرد که در آن بر وجود اطلاعاتی درباره برنامه برخی گروه‌های مسلح برای حمله گسترده راکتی به پایگاه نظامی امریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد تا پیش از سالروز شهادت سردار سلیمانی تأکید شده بود.

روز دوشنبه گذشته شاهد حمله راکتی به منطقه خضراء بود.

ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد مرکزی ارتش امریکا، تأکید کرد که حمله روز دوشنبه بزرگ‌ترین حمله از سال 2010 بوده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا