«قیس الخزعلی»: با تمام توان برای ابطال قرارداد ساخت بندر فاو با شرکت دوو تلاش می‌کنیم

دبیرکل عصائب اهل حق عراق اعلام کرد برای لغو قرارداد ساخت بندر بزرگ فاو با شرکت کره‌ای دوو تلاش خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: «قیس الخزعلی»، دبیرکل عصائب اهل حق عراق اعلام کرد برای لغو قرارداد ساخت بندر بزرگ فاو با شرکت کره‌ای دوو تلاش خواهد کرد.

الخزعلی در توئیتی نوشت: «خطاب به افراد فاسد که با شرکت کره‌ای دوو قرارداد بستند، می‌گوییم که روزی خواهد آمد که رسوا خواهید شد و مردم شما را به خاطر این جرم بزرگی که در حق آینده آنها برای منافع و غنیمت‌های شخصی مرتکب شدید، محاکمه خواهند کرد.»

وی در پایان اظهار داشت:« ما با توان برای لغو و ابطال این جرم بزرگ در حق عراق تلاش خواهیم کرد و امیدواریم همه افراد شرافتمند در کنار ما بایستند و سکوت اختیار نکنند.»

عراق روز گذشته قراردادی به ارزش 2.625 میلیارد دلار با شرکت کره ای دوو برای ساخت اولین مرحله از بندر فاو در بصره منعقد کرد.

به موجب این قرارداد که در بغداد و با حضور نمایندگان وزارت حمل و نقل عراق و شرکت کره ای دوو امضا شد، این شرکت کره ای کار ساخت 5 اسکله برای تخلیه کشتی ها و فضایی برای کانتینرها را برعهده خواهد گرفت.

در حاشیه این مراسم «فرحان الفرطوسی»، مدیر کل شرکت بنادر عراق گفت که شرکت دوو همچنین لایروبی و حفاری برای ایجاد کانال ناوبری را برعهده خواهد گرفت.

وی گفت که اولین مرحله از ساخت بندر فاو میزبان 3 میلیون کانتینر خواهد بود و کار ساخت کل بندر قرار است طی تقریبا 4 سال صورت بگیرد.

در حال حاضر عراق برای استقبال از کشتی های حامل کالاهای اساسی و اولیه از بندر ام قصر استفاده می کند.

بندر فاو عمق و گنجایش بیشتری برای استقبال از کشتی های باری دارد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا