مصر؛ دومین خریدار بزرگ سلاح از آلمان در سال 2020

وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که مصر بعد از مجارستان، در رتبه دوم خریداران سلاح از آلمان در سال 2020 بوده است.

میدل ایست نیوز: وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که مصر بعد از مجارستان، در رتبه دوم خریداران سلاح از آلمان در سال 2020 بوده است.

به گزارش «العربی الجدید»، این گزارش نشان می دهد که خرید سلاح مصر از آلمان در سال 2020 از خریداران سنتی سلاح آلمانی یعنی اسرائیل و امریکا و انگلستان بیشتر بوده است.

براساس حساب های رسمی مصر که «العربی الجدید» به آن دست یافته، این کشور در ماه فوریه 2020 (حدود یک ماه پیش از شیوع کرونا) 312 میلیون یورو زیردریایی از آلمان خریداری کرده است.

در مقایسه با دیگر کشورها باید گفت که در پی شروع کرونا، هزینه های کشورها در بخش خرید سلاح کاهش چشمگیر داشته است. مثلا قطر در نیمه اول سال 2020 معادل 260 میلیون یورو و در نیمه دوم 40 میلیون یورو، اسرائیل در نیمه اول 500 میلیون یورو و در نیمه دوم 50 میلیون یورو، سلاح خریداری کرده اند.

اما مصر در نیمه دوم سال 2020 بیش از 452 میلیون یورو سلاح از آلمان خریداری کرده که در مجموع حجم قراردادهای تسلیحاتی اش با آلمان در این سال را به 764 میلیون یورو رسانده است. مصر در سال 2019 نیز 800 میلیون یورو از آلمان سلاح خریداری کرده بود.

اکثر این سلاح ها به تقویت نیروی دریایی مصر مربوط و شامل خرید زیردریایی، موشک، رادار می شود.

یک منبع حکومتی نیز به این پایگاه خبری گفته که قرار بود حجم قراردادهای دو کشور در این عرصه بیش از این باشد اما برخی از قراردادها به سال 2021 موکول شد چون مصر مبلغ لازم برای تهیه پیش پرداخت ها را نداشت.

در ماه اکتبر گذشته، «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور مصر، در دیدار «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان، بر گسترش روابط مصر و آلمان در بخش تسلیحات تأکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربي الجديد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا