سخنگوی هیئت دولت عراق: کارت بیومتریک یکی از مدارک رسمی به شمار می آید

سخنگوی هیئت دولت عراق در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی دولت تاکید کرد که کارت بیومتریک یکی از مدارک رسمی در ادارات به شمار می آید.

میدل ایست نیوز: «حسن ناظم»، سخنگوی هیئت دولت عراق امروز سه شنبه تاکید کرد که دولت کارت بیومتریک را به عنوان یکی از مدارک رسمی به شمار می آورد.

وی در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی هیئت دولت درباره آمار کرونا در عراق گفت که آمار بهبودی از ویروس کرونا در حال افزایش است و وضع عراق را در مقایسه با شمار مبتلایان به گونه جدید کرونا خوب دانست و از شهروندان خواست که فقط به اطلاعات اعلامی وزارت بهداشت درباره ویروس کرونا اعتماد کنند.

ناظم با اشاره به اینکه هیئت دولت تصمیم به معافیت شهروندان از پرداخت مالیات بسته های پستی گرفته است، گفت که حمایت از بخش صنعتی خاص و عام نیز در هیئت دولت تصویب شد و اولویت به بخش صنعتی برای رقابت و تجهیز نهادهای دولت به تولیدات آن داده شد.

سخنگوی هیئت دولت عراق بیان کرد که دولت کارت بیومتریک بلند مدت شهروندان را یکی از مدارک رسمی مورد اعتماد در ادارات دولتی به شمار می آورد و توضیح داد که به کارمندان فرصت داده شد تا طی 60 روز اطلاعات بیومتریک خود را به روزرسانی کنند.

ناظم تاکید کرد که کارمندان دولت باید در به روزرسانی اطلاعات بیومتریک خود تسریع کنند و اشاره کرد که دولت قصد دارد با رویکرد مشارکت پایین در انتخابات مبارزه کند.

وی اشاره کرد که وزارت امور خارجه عراق مصوبات صادر شده از سوی وزارت خزانه داری امریکا را پیگیری می کند و تمایلی به تنش ندارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا