دومین نشست رؤسای چهارگانه عراق برای برگزاری انتخابات آتی در 48 ساعت

جلسه رؤسای جمهور، دولت، مجلس، شورای عالی قضایی با اعضای کمیساریای مستقل انتخابات عراق و با حضر «جنین هنیس پلاسخرت»، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق برگزار شد.

میدل ایست نیوز: جلسه رؤسای جمهور، دولت، مجلس، شورای عالی قضایی با اعضای کمیساریای مستقل انتخابات عراق و با حضر «جنین هنیس پلاسخرت»، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق برگزار شد.

براساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهور عراق، در این جلسه که دومین جلسه از این نوع در 48 ساعت گذشته است، کمیساریای عالی انتخابات گزارشی درباره اقدامات فنی انجام شده و جدول زمانی اقدامات برای اجرای انتخابات پیش از موعد و نیز چندوچون تعهدات خود درباره اجرای انتخابات شفاف و سالم و افزایش تلاش‌هایش برای به روز سازی کارت‌های هوشمند رأی دادن شهروندان ارائه کرد.

کمیساریا همچنین اعلام کرد که به نامزدها و ائتلاف‌های سیاسی و نیروهای سیاسی جدید فرصت کافی برای تکمیل اقدامات لازم جهت ثبت نام و ارائه لیست های انتخاباتی داده خواهد شد.

در این نشست تأکید شد که همه حمایت های لازم از کمیساریای عالی مستقل انتخابات برای موفقیت در انجام این مسئولیت تأمین الزامات قانونی برای برگزاری انتخابات ازجمله تصویب هرچه سریع‌تر قانون دادگاه فدرال و نیز اجرای ماده 64 قانون درباره انحلال پارلمان توسط خودش فراهم شود.

این جلسه در حالی برگزار شده که گمانه زنی هایی درباره احتمال تعویق زمان اجرای انتخابات عراق مطرح شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا