مصادره اموال 89 نفر از رهبران اخوان المسلمین در مصر

دادگاهی در مصر با کیفرخواست کمیته مصادره اموال اخوان المسلمین و انتقال دارایی 89 حساب رهبران و نیروهای اخوان به خزانه دولت موافقت کرد.

میدل ایست نیوز: دادگاه امور اضطراری مصر با کیفرخواست رئیس کمیته مصادره اموال اخوان المسلمین و انتقال دارایی 89 حساب رهبران و نیروهای اخوان به خزانه دولت موافقت کرد.

کمیته مصادره اموال اخوان المسلمین کیفرخواستی را در دادگاه امور اضطراری اقامه کرده بود که در آن از دستگاه قضائی خواسته بود تا این امکان را به این کمیته بدهد که در اموال ۸۹ تن از رهبران گروه اخوان المسلمین دخل و تصرف کرده و آن را به خزانه دولت انتقال دهد.

این دعوی شامل وارثان «محمد مرسی»، رئیس جمهوری پیشین مصر و «محمد بدیع»، رهبر اخوان المسلمین و «خیرت الشاطر»، معاون وی و نیز «صفوت حجازی»، «محمد البلتاجی»، «محسن راضی» و «اسعد الشیخه»، شخصیت‌های برجسته اخوان و همچنین «عبدالرحمن البر»، مفتی اخوان المسلمین و «ایمن هدهد» و افراد دیگر می‌شود.

کمیته مصادره و مدیریت اموال گروه‌های «تروریستی» در مصر در دسامبر گذشته سه شرکت و ۲۸۵ اسامی از اعضای اخوان المسلمین را در فهرست خود قرار داد تا حکم پیشین دادگاه امور اضطراری در منطقه عابدین در نوامبر ۲۰۲۰ را اجرا کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا