ابراز آمادگی مسکو برای میزبانی نشست آشتی میان گروه های فلسطینی

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که آماده میزبانی نشستی برای آشتی میان گروه‌های فلسطینی است.

میدل ایست نیوز: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که آماده میزبانی نشستی برای آشتی میان گروه‌های فلسطینی است.

به گزارش «اسپوتنیک» در بیانیه رسمی وزارت خارجه روسیه که امروز (سه‌شنبه 19 ژانویه) در پی دیدار «میخائیل بوگدانف»، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه و شمال آفریقا، با «ماهر الطاهر» و «عارف عرفان»، دو عضو جبهه مردمی آزادسازی فلسطین، انجام شده آمده که مسکو آماده میزبانی نشستی برای حل اختلافات میان گروه‌های فلسطینی است.

این بیانیه تأکید کرده که در دیدار این مقامات انتخابات پیش روی فلسطین بررسی و بر لزوم رفع اختلافات میان گروه‌های فلسطینی و رسیدن به وحدت میان آنان تأکید شده است.

پیش از این «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، تأکید کرده بود که مسکو در حال تدارک میزبانی نشست سران فلسطینی پس از کاهش محدودیت‌های مربوط به شیوع کروناست.

روز جمعه «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، با انتشار بخشنامه‌ای رسمی زمان برگزاری سه انتخابات عمومی در فلسطین را صادر کرد.

به گزارش «اسپوتنیک»، در مرحله اول انتخابات پارلمانی فلسطین در 22 مه و انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان در 31 اوت و انتخابات مجلس ملی پس از تفاهمات داخلی تا حداکثر ژوئیه 2021 برگزار شود.

این بخشنامه‌ها پس از جلسه محمود عباس با کمیته مرکزی انتخابات فلسطین صادر شده است.

پیش از این «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، از دریافت نامه مکتوب «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، مبنی بر تعهد وی به اجرای انتخابات و تحقق اصل مشارکت ملی فلسطینی «همچون ملتی واحد در میهنی واحد با رهبری واحد» خبر داد.

پیش از این حماس اعلام کرده بود که با برگزاری همزمان سه انتخابات پارلمان، مجلس ملی، و ریاست تشکیلات مخالف است، اما چند روز پیش اعلام شد که حماس با عقب نشینی از این موضع در نامه ای به محمود عباس موافقت کرده که این سه انتخابات با فاصله حداکثر 6 ماهه از یکدیگر برگزار شود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 14 =

دکمه بازگشت به بالا