وزارت کشور عراق: داعش مسئول انفجار انتحاری امروز در بغداد است

سخنگوی وزارت کشور عراق تاکید کرد که با وجود اینکه گروه تروریستی داعش مسئولیت این حادثه را نپذیرفته است اما پشت این حادثه قرار دارد.

میدل ایست نیوز: سرلشکر «خالد المحنا»، سخنگوی وزارت کشور عراق امروز پنجشنبه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش مسئول حادثه انفجار انتحاری در بغداد است.

وی بیان کرد که انفجار تروریستی در منطقه الباب شرقی در مرکز بغداد تاثیر یا مشکلی در حرکت شهروندان در پایتخت ایجاد نخواهد کرد.

المحنا در گفت وگویی با شبکه خبری «السومریة نیوز» گفت که داده های اطلاعاتی درباره این حادثه وجود دارد اما برای دستیابی به عاملان این حادثه اعلام نشده است.

سخنگوی وزارت کشور عراق تاکید کرد که با وجود اینکه گروه تروریستی داعش مسئولیت این حادثه را نپذیرفته است اما پشت این حادثه قرار دارد.

وی گفت که این حادثه پیامی از سوی داعش مبنی بر این بود که هنوز وجود دارد و اشاره کرد که نیروهای امنیتی عراق اطلاعات فراوانی از مناطق حضور تروریست ها دارد.

المحنا اظهار داشت که بنابر اطلاعات دقیق، نیروهای امنیتی به چند نفر از تروریست ها از طریق عملیات ویژه هلی برد و حملات هوایی رسیدند.

از طرفی دیگر سرلشکر «تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق تاکید کرد که شیوه حمله انتحاری امروز نشان می دهد که گروه تروریستی داعش عامل این انفجار بود.

وی تاکید کرد که تروریسم هنوز از کشورهای همجوار، عراق را تهدید می کند و اشاره کرد که داعش از شمال شرق سوریه چند شهر را هدف قرار داد.

الخفاجی گفت که می توانند از امنیت شهروندان حفاظت و از تکرار این حملات جلوگیری کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا