جنبلاط: ستادی مخفی به ریاست همسر رئیس جمهور‌، کشور را اداره می کند

رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان طی اظهاراتی جنجالی تأکید کرد که ستادی مخفی به ریاست همسر رئیس جمهور لبنان در حال اداره کشور است.

میدل ایست نیوز: «ولید جنبلاط»، رهبر حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان، طی اظهاراتی جنجالی تأکید کرد که ستادی مخفی به ریاست همسر رئیس جمهور لبنان در حال اداره کشور است.

در حالی که صحنه سیاسی لبنان دچار بن بست کامل شده و اختلافات میان «سعد الحریری»، مأمور تشکیل کابینه، و «جبران باسیل»، داماد رئیس جمهور لبنان و رئیس حزب جریان ملی آزاد، ادامه پیده کرده، هفته گذشته فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن «میشل عون»، رئیس جمهور لبنان، در جلسه ای با حضور «حسان دیاب» با لحنی اهانت آمیز از الحریری یاد می کند و او را دروغگو می خواند.

در میانه هیاهو بر سر این فیلم، جنبلاط طی اظهاراتی تأکید کرد که حاکمان واقعی لبنان «ستادی محرمانه به ریاست همسر عون است که در مسائل قضایی و نظامی دخالت های عجیب و غریب می کنند».

او گفت که باسیل در پی آن است که یک سوم کابینه را در دست داشته باشد تا «اگر اتفاقی برای رئیس جمهور افتاد حکومت از دستش خارج نشود، چون براساس قانون اساسی با درگذشت رئیس جمهور اختیارات او به دولت منتقل می شود».

جنبلاط با اشاره به ویدئوی منتشر شده گفت که این ویدئو اهانت آشکار به نخست وزیر است و خواستار «قیام نیروهای سیاسی» برای پایان دادن به این وضعیت شد.

او از الحریری خواست که از مأموریت تشکیل کابینه انصراف دهد تا «همه مسئولیت کشور به باسیل و متحدانش بیفتد و آن وقت حساب سود و زیان با خودشان باشد».

همزمان دفتر رئیس جمهور لبنان با انتشار بیانیه ای دخالت «جبران باسیل» در جلوگیری از تشکیل دولت را بی اساس دانست و تأکید کرد که باسیل هیچ دخالتی در این موضوع ندارد.

این بیانیه همچنین تأکید کرد که حزب الله نیز در تصمیمات رئیس جمهور ازجمله در آنچه به تشکیل دولت مربوط می شود دخالت نمی کند و مواضع سیاسی حزب از کانال های رسمی آن اعلام می شود.

لبنان از زمان انفجار در بندر بیروت در 4 اوت گذشته تا کنون نتوانسته دولت تشکیل دهد.

این در حالی است که این کشور دچار بحران مالی و اقتصادی بی سابقه ای است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العرب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دو =

دکمه بازگشت به بالا