قرارداد تسلیحاتی امارات و واشنگتن در آخرین روز حکومت ترامپ نهایی شد

امارات متحده عربی اعلام کرد که قرارداد خرید سلاح از ایالات متحده را در آخرین روز فعالیت دولت «دونالد ترامپ» نهایی کرده است.

میدل ایست نیوز: امارات متحده عربی اعلام کرد که قرارداد خرید سلاح از ایالات متحده را در آخرین روز فعالیت دولت «دونالد ترامپ» نهایی کرده است.

به گزارش CNN سفارت امارات در واشنگتن با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که روز سه شنبه (19 ژانویه) توافق با ایالات متحده درباره خرید جنگنده و دیگر تجهیزات نظامی نهایی شده است.

حجم این قرارداد 23 میلیارد دلار برآورد شده که شامل خرید 50 جنگنده F-35 به ارزش 10.4 میلیارد دلار و 18 پهپاد مدل MQ-9B به ارزش 2.9 میلیارد دلار و 10 میلیارد دلار انواع مهمات می شود.

با وجود این، بیانیه سفارت امارات در واشنگتن افزوده که امارات متحده عربی پایبند به کاهش تنش در منطقه و برقراری گفت وگوی منطقه ای است و این قرارداد تأکیدی بر مشارکت امارات با امریکا در تقویت زیرساخت های دفاعی امارات دربرابر تهدیدهای منطقه ای است.

همزمان سفارت امارات در واشنگتن انتخاب «لوید اوستن» به وزارت دفاع امریکا را به وی تبریک گفت و تأکید کرد که نیروهای مسلح امارات سابقه ای طولانی از همکاری با ژنرال اوستن داشته اند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا