118 نهاد حقوق بشری خواستار اقدام دانمارک برای آزادی یک فعال حقوق بشری بحرینی شدند

118 نهاد حقوقی بین المللی و بحرینی از دولت دانمارک خواستند که تلاش های خود برای تحت فشار قراردادن حکومت بحرین برای آزادی «عبدالهادی الخواجه» را افزایش دهد.

میدل ایست نیوز: 118 نهاد حقوقی بین المللی و بحرینی در بیانیه ای مشترک از دولت دانمارک خواستند که تلاش های خود برای تحت فشار قراردادن حکومت بحرین برای آزادی «عبدالهادی الخواجه» مدافع حقوق بشر بحرینی، را افزایش دهد.

این بیانیه پس از آن صادر شده که بحرین الخواجه را به اتهام همکاری برای سرنگونی حکومت بحرین به حبس ابد محکوم کرده است.

در این بیانیه که به صورت رسمی به نخست وزیر دانمارک تقدیم شده آمده که بر دولت دانمارک لازم است که برای آزادی فوری و بی قید و شرط عبدالهادی الخواجه، شهروند دانمارکی ـ بحرینی، پس از صدور حکم حبس ابد برای وی که نقش آشکار آزادی بیان است اقدام کند.

سازمان دیده بان حقوق بشر تأکید کرده که الخواجه (59 ساله) در 9 آوریل 2011 به صورتی خشونت آمیز بازداشت شده و تحت شکنجه های جسمی و روانی قرار گرفته و حکم صادر برای وی نیز خارج از چارچوب قوانین جزایی بحرین و نیز معیارهای بین المللی است.

در سال 2018 نیز دانمارک از بحرین خواست که الخواجه به علت وخامت حالش به دانمارک تحویل دهد، اما یک روز بعد از این درخواست رسمی شورای عالی قضایی بحرین تأکید کرد که «وضعیت سلامت الخواجه مناسب است» و نیازی به تحویل وی نیست.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الحره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا