الاعرجی در دیدار سفیر امریکا: عراق به تداوم حمایت ائتلاف بین المللی امید دارد/ تولر: به دنبال حل اختلافات با ایران هستیم

مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با سفیر امریکا تاکید کرد که کشورش به تداوم حمایت ائتلاف بین المللی از عراق در زمینه مبارزه با تروریسم امید دارد.

میدل ایست نیوز: «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق امروز در دیدار با «متیو تولر»، سفیر امریکا در بغداد تاکید کرد که عراق به تداوم حمایت ائتلاف بین المللی امید دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از بیانیه ای که توسط مشاور امنیت ملی عراق منتشر شد، الاعرجی امروز با سفیر امریکا در بغداد دیدار و گفت وگو کرد.

در این بیانیه آمده است که سفیر امریکا ضمن تسلیت بابت شهادت شهدای حادثه انفجاری بغداد در میدان الطیران و نیروهای الحشد الشعبی که روز گذشته در مقابله با حمله تروریست ها به شهادت رسیدند، بر تداوم حمایت کشورش در چارچوب ائتلاف بین المللی از عراق در مقابله با تروریسم تاکید کرد.

الاعرجی نیز تاکید کرد که عراق به تداوم حمایت ائتلاف بین المللی در زمینه مبارزه با تروریسم و تبادل اطلاعات در خصوص تروریست ها تا از بین رفتن همه هسته های تروریستی باقیمانده امید دارد.

از طرفی دیگر سفیر امریکا توضیح داد که اختلافات کشورش با ایران همچنان پابرجاست و واشنگتن سعی دارد آن را از طریق راه های دیپلماتیک حل کند.

تولر در پایان گفت که راه حل دیپلماتیک به تلاش های بسیاری نیاز دارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا