چاوش اوغلو: دوره تازه جلسات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه شاهد پرداختن به جزئیات قانون خواهد بود

وزیر خارجه ترکیه گفت که دور پنجم مذاکرات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه که  قرار است اواخر ماه جاری میلادی در ژنو برگزار شود وارد جزئیات مسائل قانون اساسی خواهد شد.

میدل ایست نیوز: «مولود چاوش اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه، گفت که دور پنجم مذاکرات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه که  قرار است اواخر ماه جاری میلادی در ژنو برگزار شود وارد جزئیات مسائل قانون اساسی خواهد شد.

به گزارش «العربی الجدید»، او در بازگشت از بروکسل به خبرنگاران گفت که برای اولین بار قرار است در نشست های کمیته تدوین قانون اساسی جزئیات مسائل قانون اساسی بررسی شود و افزود که در دور پیشین مذاکرات این کمیته توافق بر سر اصول کلی انجام شده است.

او گفت که اکنون باید به پیشبرد این مذاکرات خوشبین تر بود و افزود که اگر بحران سوریه فقط راه حل سیاسی داشته باشد چاره ای جز این نمی ماند که جلسات این کمیته پیشرفت داشته باشد.

چاوش اوغلو همچنین گفت که شهر حسکه در شرق سوریه شاهد افزایش تنش ها میان ارتش سوریه و گروه های کرد است و افزود که گروه های کرد در هر دور از مذاکرات مطالباتی جدایی طلبانه مطرح می کنند که اکثریت ملت سوریه با آن مخالف است و در نتیجه این مذاکرات هیچ گاه نتیجه نداشته است.

کمیته تدوین قانون اساسی سوریه 150 عضو دارد که 50 عضو آن را دولت سوریه و 50 عضو آن را مخالفان و 50 عضو را سازمان ملل از میان فعالان مدنی و مذهبی با رعایت تنوع اجتماعی سوریه تعیین کرده اند.

مصوبات این کمیته باید به تأیید 75 درصد اعضای آن برسد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا