یادداشت اعتراضی اقلیم کردستان عراق به کنسولگری ایران در اربیل

اداره روابط خارجی اقلیم کردستان عراق از ارائه یادداشت اعتراضی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل به علت انتشار یک فیلم مستند ایرانی خبر داد.

میدل ایست نیوز: اداره روابط خارجی اقلیم کردستان عراق از ارائه یادداشت اعتراضی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل به علت انتشار یک فیلم مستند ایرانی خبر داد.

«عبدالخالق محمد»، مدیر دفتر رسانه ای این اداره، به «شفق نیوز» گفت که این اداره یادداشت اعتراضی حکومت ایالتی کردستان عراق را  به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل داده است.

او گفت که این فیلم مستند با «تحریف واقعیت» همراه بوده و افزود که چنین اقدامی به نفع روابط مشترک دو طرف نیست.

این فیلم مستند درباره کمک ایران به اقلیم کردستان در زمان حمله داعش به مناطقی از خاک عراق و نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در این باره است.

پیش از این «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان و رئیس وقت اقلیم کردستان، ضمن تقدیر از کمک های جمهوری اسلامی ایران در کمک به اقلیم در مبارزه با داعش، گفته بود که آنچه درباره مکالمه تلفنی وی با سردار سلیمانی مطرح می شود مبالغه آمیز است.

حزب دموکرات کردستان نیز روز گذشته در بیانیه ای مطالب منتشر شده در این فیلم مستند را بی اساس دانسته بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. شما چرا از یاداوری تصویری مستند ان روزها ناراحت هستید چه کسی در ایران منکر مبارزه کردها با داعش است . هرچیز به جای خود . اگر اشخاص در فیلم دروغ میگویند و یا بزرگ نمایی میکنند ان چیز دیگری است. عزیزان اقلیم کردستان عراق غرب سراب است شما به این خاطر از این فیلم دوری میکنید که میخواهید امریکا و اسرائیل از شما ناراحت نشوند . بارزانی از سلیمانی عزیز تقاضا کمک برادرانه کرد و ان عزیز سفر کرده پاسخ داد و بارزانی و معاونش نچیروان از ترس امریکا به تششیع شهید قهرمان ملت های منطقه نیامدند کجا این ویدویو ها رابطه توهین به دفاع قهرمانانه کردهای اقلیم بر علیه داعش است. مشکل برخی از دوستان اقلیم این است که نمی دانند غرب سراب است.همین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا