عراق برنده بازی دوستانه تاریخی با کویت به میزبانی بصره

در یک بازی فوتبال دوستانه با تیم ملی کویت با میزبانی عراق در ورزشگاه «جذع النخله» (تنه نخل) بصره، عراق 2 بر یک بر مهمان کویتی خود پیروز شد.

میدل ایست نیوز: در یک بازی فوتبال دوستانه با تیم ملی کویت با میزبانی عراق در ورزشگاه بین المللی «جذع النخله» (تنه نخل) بصره، عراق 2 بر یک بر مهمان کویتی خود پیروز شد.

این بازی حادثه‌ای در تاریخ فوتبال عراق است چون بعد از سال‌ها عراق میزبان یک تیم خارجی در یک بازی فوتبال می‌شود.

وزارت ورزش و جوانان عراق تمهیدات ویژه‌ای برای این بازی اندیشیده بود و استقبال گرمی از تیم ملی کویت تدارک دیده شد هرچند بازی به علت محدودیت‌های ناشی از کرونا بدون حضور تماشاگران برگزار شد.

این بازی اولین بازی دوستانه میان تیم‌های ملی عراق و کویت در خاک عراق بعد  از سه دهه است.

قرار بود «جیانی اینفانیتو»، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) نیز به عنوان تماشاچی مهمان در این برنامه حاضر شود که سفر وی به علت شرایط کرونایی لغو شد.

«عدنان درجال» وزیر ورزش و جوانان عراق، تأکید کرد که اینفانیتو ضمن ابراز تأسف از عدم حضور در این مراسم وعده داده که در اولین فرصت به عراق سفر کند.

عراق امیدوار است که این بازی قدم اول در تأیید میزبانی عراق برای بیست و پنجمین دوره جام کشورهای عربی منطقه در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده باشد.

تا کمی بیش از یک سال پیش به علت شرایط امنیتی، عراق از میزبانی هرگونه فعالیت ورزشی بین‌المللی محروم بود.

همچنین قرار بود روز دوشنبه هیئتی از مدیریت جام کشورهای عرب منطقه برای بررسی امکانات عراق و شهر بصره جهت میزبانی این جام وارد عراق شود که به علت «اشتباه اداری» این سفر به زمانی دیگر موکول شد.

وزیر ورزش عراق با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که فدراسیون فوتبال عراق با اشتباهی اداری در ارسال روادید برای این هیئت کوتاهی کرده بود.

او گفت که این اشتباه درسی مهم برای این فدراسیون بود که در اقدامات اداری جدیت پیش گیرد.

او همچنین تأکید کرد که بر مذاکرات عراق درباره این میزبانی فضایی مثبت حاکم است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا