تاکید «برهم صالح» بر لزوم دورسازی مسائل سیاسی از بودجه 2021 عراق

رئیس جمهوری عراق خواهان دورسازی مسائل سیاسی از بودجه فدرال سال جاری و تصویب آن در راستای تضمین منافع مردم عراق شد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق خواهان دورسازی مسائل سیاسی از بودجه فدرال سال جاری و تصویب آن در راستای تضمین منافع مردم عراق شد.

برهم صالح در دیدار با «هیثم الجبوری»، رئیس کمیسیون امور مالی پارلمان عراق و دیگر اعضای این گروه درباره چالش‌های اقتصادی فرا روی عراق، پرونده بودجه و اهمیت تصویب آن در راستای تضمین حقوق شهروندان رایزنی کرد.

در این دیدار همچنین بر اهمیت پشت سر نهادن مسائل پیشاروی تصویب بودجه و مدنظر قرار دادن اصل بر زمین نماندن منافع شهروندان در کنار تضمین حقوق همه استان‌ها بر اساس نیازها و شرایط، اعتبارات صندوق پتروشیمی، رعایت انصاف در حق قربانیان تروریسم، آوارگان، طبقات کم‌درآمد و تامین حمایت مالی لازم از دستگاه‌های امنیتی و نظامی اعم از ارتش، الحشد الشعبی، پلیس و پیشمرگه به خاطر نقش بزرگشان در مقابله با تروریسم و حمایت از امنیت شهروندان تاکید شد.

برهم صالح در این دیدار ضمن تمجید از تلاش‌های کمیسیون امور مالی در بررسی بودجه و تصویب عادلانه آن، تاکید کرد:باید مسائل سیاسی را از روند تصویب بودجه دور کرد و بر لزوم دستیابی به راهکارهایی عادلانه و حقوقی که حق همه مردم عراق اعم از کارمندان و بازنشستگان در سراسر کشور از جمله اقلیم کردستان را حفظ کند، تمرکز شود.

صالح درباره مسائل مورد اختلاف اربیل و بغداد، بر اهمیت رسیدن به راهکارهای ریشه‌ای و جدی در چارچوب قانون اساسی و لزوم پیگیری اصلاحات برای حل نهایی مشکلات همه شهروندان تاکید کرد.

وی در پایان اظهار داشت: تحقق ثبات اقتصادی و امنیتی و تامین شرایط معیشتی آبرومندانه رابطه تنگاتنگی با تداوم مبارزه با فساد و بستن گذرگاه‌های غیر قانونی و استرداد اموال قاچاق شده و بازخواست فاسدان دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا