مکرون برای بررسی پرونده ایران، یمن و لبنان به عربستان خواهد رفت

منابع دیپلماتیک غربی از سفر رئیس جمهوری فرانسه به عربستان برای بررسی پرونده توافق هسته ای ایران، آخرین تحولات در یمن و تشکیل دولت جدید در لبنان خبر دادند.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری آلمان به نقل از منابع دیپلماتیک غربی امروز چهارشنبه خبر داد که «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه این ماه قصد سفر به عربستان برای بررسی پرونده هسته ای ایران و تقویت روابط فرانسه با عربستان را دارد.

این منابع گفتند که مکرون نیمه ماه جاری به ریاض می رود و با «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان دیدار خواهد کرد.

منابع مذکور توضیح دادند که پرونده هسته ای ایران و تقویت روابط دوجانبه بین فرانسه و عربستان به خصوص در زمینه نظامی و همچنین لبنان در راس پرونده هایی خواهد بود که مکرون در سفر به عربستان بررسی خواهد کرد.

پیش از این رئیس جمهوری فرانسه در روز جمعه خواستار پیوستن عربستان به توافق برجام شد.

اما ایران این درخواست مکرون را رد کرد و گفت که توافق هسته مجددا قابل مذاکره نیست و طرف های آن محدود هستند و امکان تغییر آن وجود ندارد.

منابع خبری همچنین به خبرگزاری آلمان گفتند که عربستان نیز، آخرین تحولات یمن را به مکرون اطلاع خواهد داد.

لبنان نیز از دیگر مسائل مورد بررسی در سفر مکرون به عربستان خواهد بود و دو طرف بر سر تلاش ها برای موفقیت طرح فرانسه در لبنان و اهمیت حمایت عربستان برای خارج کردن لبنان از بحران رایزنی خواهند کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =

دکمه بازگشت به بالا