مذاکره وزرای امور خارجه امریکا و فرانسه درباره وضعیت لبنان

وزرای امور خارجه امریکا و فرانسه در مذاکره ای تلفنی بر ضرورت اصلاحات به عنوان پیش شرط هر کمکی به لبنان تأکید کردند.

میدل ایست نیوز: «انتونی بلینکن» وزیر امور خارجه امریکا در تماس تلفنی با «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه، تسریع در تشکیل دولت جدید در لبنان را خواستار شد و آن را پیش‌شرط هرگونه کمک اساسی و طولانی‌مدت ازجانب جامعه بین المللی به لبنان دانست.

این دو در بیانیه‌ای مشترک تأکید کردند که تلاش مقامات لبنانی برای اجرای تعهداتشان به تشکیل دولتی مورد قبول و اثرگذار و تلاش برای تحقق اصلاحات اساسی متناسب با خواست ملت لبنان ضرورتی حیاتی است.

آنان افزودند که برای متعهد شدن فرانسه و امریکا و شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی برای کمک بیشتر و اساسی و طولانی‌مدت به لبنان ضرورت دارد که مقامات لبنانی دست به اقداماتی عملی زنند.

وزرای خارجه امریکا و فرانسه همچنین خواستار روشن شدن سریع نتایج تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت شدند و از دستگاه قضایی لبنان خواستند که با شفافیت کامل و به دور از هرگونه دخالت سیاسی در این باره عمل کند.

این در حالی است که با گذشت 6 ماه از انفجار مهیب بیروت هیچ گامی برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی لبنان برداشته نشده و اختلافات سیاسی در این کشور همچنان موجب ناتوانی از تشکیل دولت در لبنان شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا