پروژه احداث فرودگاه کربلا در مراحل تکمیلی پیشرفته

پروژه احداث فرودگاه کربلا با وجود توقف چند ماهه به علت ویروس کرونا و حملات سال گذشته امریکایی ها، در مراحل تکمیلی پیشرفته ای به سر می برد.

میدل ایست نیوز: کربلا در انتظار تکمیل پروژه فرودگاه خود است که انتظار می رود در آینده توسعه یابد تا یکی از بزرگترین فرودگاه های خاورمیانه محسوب شود.

حمله هوایی امریکا به پروژه فرودگاه در حال احداث کربلا در سال گذشته خسارت های مادی بالغ بر 8 میلیون دلار برجای گذاشت که منجر به توقف این پروژه به مدت 6 ماه و خروج شرکت های خارجی از عراق شد اما این پروژه مجددا از 15 اکتبر 2020 از سرگرفته شد.

«حسن رشید»، معاون دبیرکل عتبه حسینی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: پروژه فرودگاه کربلا با وجود توقفی که به علت ویروس کرونا و حمله امریکا در سال گذشته شاهد بود، به مراحل بسیار پیشرفته ای رسیده است.

وی افزود: این پروژه شاهد تکمیل آسفالت باند، شبکه «تاکسی وی» و نصب تیربرق از خیابان بین نجف و کربلا تا سالن ورودی مسافران بود.

در حمله نیروهای امریکایی به مواضع نیروهای کتائب حزب الله در اواخر هفته گذشته فرودگاه مسافربری در حال احداث کربلا هدف قرار گرفت و در طی این حمله یک نیروی خدماتی جان خود را از دست داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا