تاکید الکاظمی بر اصل عدالت در توزیع ثروت میان شهروندان مناطق مختلف عراق

نخست‌وزیر عراق با اعضای کمیسیون مالی پارلمان دیدار و درباره لایحه بودجه 2021 گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق با اعضای کمیسیون مالی پارلمان دیدار و درباره لایحه بودجه 2021 گفت‌وگو کرد.

در این دیدار درباره لایحه بودجه 2021 و تداوم همکاری مشترک میان قوای مجریه و مقننه با هدف تسریع در تصویب این لایحه تبادل نظر شد.

الکاظمی در این دیدار تاکید کرد سند مالی که دولت پیش‌نویس آن را پیشتر به پارلمان ارسال کرد، با هدف اصلاح مالی و اقتصادی و حمایت از بخش‌های حیاتی تنظیم شده است که می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی چند دهه عراق را حل کند.

الکاظمی با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از افزایش اخیر بهای نفت برای کاهش فشارها از شهروندان در لایحه بودجه سال جاری، بر اهمیت فعال‌سازی سازوکارهای الکترونیک‌سازی دولت و فعال‌سازی نقش شورای فدرال خدمات‌رسانی در روند اصلاح اقتصادی تاکید کرد.

وی در ادامه بر لزوم مدنظر قرار دادن اصل عدالت در توزیع ثروت میان همه مناطق عراق بر اساس قانون اساسی و عدم دخیل کردن کشمکش‌های سیاسی در پرونده معیشت مردم و سطح ارائه خدمات تاکید کرد.

الکاظمی ادامه داد: عراق اکنون با چالش‌های عدیده‌ای دست به گریبان است و ما همه تلاش خود را برای اصلاح وضعیت کنونی و قرار دادن وضعیت اقتصادی عراق در ریل درست بکار گرفته ایم که این امر با اجرای برنامه اصلاحات دولت تحقق می‌یابد.

الکاظمی در پایان اظهار داشت: قوای مقننه و مجریه با برگزاری جلسات بیشتر میان دو قوه برای تضمین تصویب بودجه اصلاحات‌محور در نزدیک‌ترین زمان ممکن توافق نظر دارند تا کشور را با روحیه همکاری از وضعیت کنونی خارج کنند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا