درگیری‌ها در واسط عراق پس از اتمام مهلت معترضان به مقامات محلی+فیلم

منابع خبری از درگیری نیروهای امنیتی با تظاهرات‌کنندگان در شهر الکوت، مرکز استان واسط عراق خبر دادند.

میدل ایست نیوز: منابع خبری از درگیری نیروهای امنیتی با تظاهرات‌کنندگان در شهر الکوت، مرکز استان واسط عراق خبر دادند؛ این درگیری‌ها پس از آن روی داد که تظاهرات‌کنندگان خیابان‌ها را مسدود کرده و ادارات دولتی را بستند.

شهر الکوت که در 180 کیلومتری جنوب بغدداد قرار دارد، روز گذشته نیز شاهد تظاهرات معترضان برای برکناری مقامات استانی بود.

به گزارش منابع خبری، اعتراضات در میدان التظاهرات در مرکز شهر الکوت آغاز شد و معترضان خواستار استعفای مقامات محلی، اعلام سرنوشت فعالان اجتماعی بازداشت شده و بازخواست عاملان قتل تظاهرات‌کنندگان شدند.

این منابع افزودند در صورتی که به خواسته‌هایشان به ویژه برکناری مقامات محلی پاسخ داده نشود، تظاهرات مسالمت‌آمیز خود را تشدید خواهند کرد.

در همین رابطه، تظاهرات‌کنندگان با آتش زدن لاستیک خودروها در اطراف میدان التظاهرات شهر الکوت، خیابان‌های اصلی این شهر را مسدود کردند.

تظاهرات‌کنندگان پیشتر ضرب الاجلی 10 روزه به مقامات محلی این استان داده بودند تا استعفای خود را ارائه کنند؛ ضرب الاجلی که بعد از ظهر یکشنبه گذشته به پایان رسید، تظاهرات‌کنندگان همچنین تهدید کرده بودند درصورت عدم پاسخگویی به مطالبات‌شان، اعتراضات را تشدید خواهند کرد.

«عثمان الغانمی»، وزیر کشور عراق روز گذشته سفری فوری به الکوت انجام داد و با مقامات امنیتی و فعالان اجتماعی و تظاهرات‌کنندگان دیدار کرد، معترضان در دیدار با الغانمی مطالبات خود از جمله برکناری مقامات محلی و بازخواست قاتلان تظاهرات‌کنندگان را به اطلاع وی رساندند.

میدان الحبوبی در شهر الناصریه ذی قار هم جمعه گذشته شاهد تظاهرات معترضان بود که خواستار معرفی عاملین قتل تظاهرات‌کنندگان شدند.

 

واسط

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا