«فواد حسین»: سوریه به اتحادیه عرب بازگردد

وزیر امور خارجه عراق بر اهمیت بازگرداندن سوریه به عضویت اتحادیه عرب تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در نشست اضطراری وزرای امور خارجه اتحادیه عرب بر حمایت بغداد از حقوق مشروع مردم فلسطین و حق‌شان در تعیین سرنوشت‌شان تاکید کرد.

فواد حسین با تبریک نشست اخیر سران شورای همکاری در شهر العلا عربستان و استقبال از برقراری مناسبات میان کشورهای برادر بر اهمیت بازگرداندن سوریه به عضویت اتحادیه عرب تاکید کرد و مجددا خواستار حضور دمشق در این اتحادیه شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق در پایان ضمن قدردانی از مواضع کشورهای عربی در ابراز همدردی با دولت عراق در پی حادثه تروریستی میدان الطیران، نسبت به همکاری با دولت جدید امریکا به ریاست بایدن برای حل و فصل مشکلات خاورمیانه ابراز امیدواری کرد.

وزرای امور خارجه کشورهای عربی امروز در قاهره برای بررسی اوضاع کنونی منطقه و تازه‌ترین تحولات بین‌المللی گرد هم جمع شدند.

در این دیدار درباره تحولات منطقه و نحوه تعامل با سیاست‌های دولت جدید امریکا و فعالیت‌های اتحادیه عرب رایزنی می‌شود.

وزیر امور خارجه عراق پیشتر در دیدار با «احمد ابوالغیط»، دبیرکل اتحادیه عرب درباره آمادگی های لازم برای برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای اتحادیه عرب به دعوت اردن و مصر پرداختند و درباره مسائل مورد بررسی در این نشست تبادل نظر کردند.

آخرین تحولات منطقه و چگونگی تعامل با سیاست دولت جدید امریکا از دیگر مسائلی بود که دو طرف بررسی کردند.

وزیر امور خارجه عراق، اهتمام کشورش به ارتباط مداوم با کشورهای عربی و حمایت از تلاش های اتحادیه عرب و تلاش های دبیرکل آن در متحد کردن مواضع کشورهای عربی را بیان کرد.

در مقابل ابوالغیط نیز ضمن گزارش درباره مراحل پیشرفت ساخت وابسته اداری جدید اتحادیه عرب، از حمایت عراق از اتحادیه عراق قدردانی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیومعین العراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا