افزایش ابتلا به کرونا سال تحصیلی در عراق را دچار مشکل کرده است

وزارت آموزش و پرورش عراق در حال بررسی چندین پیشنهاد از جمله بازگشت کامل به تدریس مجازی به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا است.

میدل ایست نیوز: وزارت آموزش و پرورش عراق در حال بررسی چندین پیشنهاد از جمله بازگشت کامل به تدریس مجازی به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا است.

پس از آنکه موارد ابتلا به کرونا در ماه گذشته در عراق به 500 نفر کاهش یافت، اکنون رفته رفته آمار ابتلا در اکثر استان‌های این کشور در حال افزایش و رسیدن به 2000 مورد در روز است.

در همین رابطه، وزارت آموزش و پرورش روز گذشته تصمیم به لغو امتحانات ماهانه مدارس گرفت همچنین شماری از آموزشگاه‌ها که در آن موارد ابتلا به کرونا ثبت شده بود، بست.

«عادل البصیصی»، مدیرکل اداره هماهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این اداره پیشنهادی به وزارتخانه ارائه کرده است تا نمرات میان‌ترم سال تحصیلی 2020-2021 به عنوان نمرات ماهانه دوره‌های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان مدنظر قرار گیرد.

وی همچنین تصمیم به لغو امتحانات نهایی سال تحصیلی کنونی را تکذیب کرد و گفت: پیشنهاد مذکور توسط وزیر آموزش و پرورش و شورای آموزشی وزارتخانه در حال بررسی است و به محض موافقت طی بخشنامه‌ای رسمی به ادارات کل بغداد و دیگر استان‌ها ارسال خواهد شد.

از سوی دیگر، یکی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش که نخواست نامش ذکر شود، به العربی الجدید گفت: شورای آموزش و پرورش در حال بررسی پیشنهادات است که از جمله آن، بازگشت کامل به آموزش مجازی بدون هیچ استثنایی، محدود کردن مطالب آموزشی، به تعویق انداختن زمان امتحانات نهایی و لغو کامل تدریس حضوری در مدارس است.

وی پیش‌بینی کرد در صورت تداوم وضعیت کنونی، شمار موارد ابتلا شاهد افزایش بیشتری باشد.

در این میان، متخصصان تاکید دارند که تدریس مجازی در عراق در سطح مطلوبی قرار ندارد به ویژه که علاوه بر مشکب قطعی برق بسیاری از خانواده‌ها از امکانات مناسب و اینترنت پرسرعت برخوردار نیستند و همه اینها می تواند کیفیت تدریس و یادگیری را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین بخوانید:

نگرانی از ورود ویروس جهش‌یافته کرونا به عراق

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا