سفیر بریتانیا در بغداد: «مصطفی الکاظمی» نقشی بسیار مهم در کاهش تنش میان ایران و امریکا داشت

سفیر بریتانیا در بغداد، تأکید کرد که «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، نقشی کلیدی در کاهش تنش میان ایران و ایالات متحده داشته است.

میدل ایست نیوز: «استفن هیکی»، سفیر بریتانیا در بغداد، تأکید کرد که «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، نقشی کلیدی در کاهش تنش میان ایران و ایالات متحده داشته است.

او در مصاحبه با شبكه عراقی «الشرقیه» در پاسخ به سؤالی درباره چگونگی کاهش تنش میان گروه های مسلح و ایالات متحده در هفته های پایان دولت «دونالد ترامپ» گفت که بحث هایی درباره نحوه کمک به تقویت ثبات در عراق و کاهش تنش میان گروه های مسلح و ایالات متحده انجام شده است.

هیکی افزود که مصطفی الکاظمی نقشی بسیار مهم و اساسی در کاهش تنش داشت و تأکید کرد که تلاش های وی برای کاهش تنش میان ایالات متحده و ایران مورد تقدیر بسیار است و تأثیری مثبت بر ثبات عراق داشته است.

هفته های پایان دولت رئیس جمهور سابق امریکا که با سالروز ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس همزمان شد شاهد شدت گرفتن وضعیت تنش آلود در منطقه بود و فضای منطقه بسیار ملتهب ساخت.

نخست وزیر عراق در آن روزها دو بار هیئتی ویژه را به ریاست «ابو جهاد الهاشمی» به تهران ارسال کرد که مأموریت این هیئت محرمانه ماند.

تهران هفته گذشته نیز میزبان «فؤاد حسین»، وزیر خارجه عراق، بود که گفته شد سفر وی نیز در همین راستا بوده است.

 

همچنین بخوانید:

افزایش تلاش ها برای کاهش تنش میان گروه های مسلح و دولت/ تماس تلفنی «قیس الخزعلی» با «مصطفی الکاظمی»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا