آمارهای رسمی درباره محبوب ترین شبکه های اجتماعی در عراق

«واحد اطلاع رسانی دیجیتال» عراق اعلام کرد که از میان 40 میلیون جمعیت عراق 25 میلیون تن از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

میدل ایست نیوز: «واحد اطلاع رسانی دیجیتال» عراق اعلام کرد که از میان 40 میلیون جمعیت عراق 25 میلیون تن از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

این واحد در بیانیه ای تأکید کرد که آمار استفاده از شبکه های اجتماعی که توسط مؤسسه های «Hootsuite» و «VR Social» تهیه شده نشان دهنده افزایش 4 میلیونی کاربران شبکه های اجتماعی در عراق نسبت به سال گذشته است.

براساس این آمار، 20 میلیون عراقی از شبکه اجتماعی فیسبوک و 13 میلیون از اینستاگرام و 11.5 میلیون از «اسنپ چت» و 1.3 میلیون از توئیتر و 1.2میلیون از «لینکد این» استفاده می کنند و شمار کاربران فیسبوک مسنجر هم به 17 میلیون می رسد.

این واحد در آمار خود تأکید کرده که در آغاز سال 2021، شمار کسانی که در عراق از اینترنت استفاده می کنند با افزیش 700هزار نفری به 30.52 میلیون تن رسیده و افزوده که علت افزایش آمار استفاده به محدودیت های ناشی از شیوع کرونا و منع تردد مربوط می شده است.

در مارس سال گذشته، واحد اطلاع رسانی دیجیتال عراق خبر داده بود که 21 میلیون شهروند عراقی از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و افزوده بود که شمار کسانی که از اینترنت استفاده می کنند با افزایش 11 میلیونی در مقایسه با سال 2019 به حدود 30 میلیون کاربر رسیده است.

آمارهای جهانی عرصه فناوری های دیجیتال که در اکتبر 2020 منتشر شده نشان می دهد که 4 میلیارد تن در جهان از به صورت ماهی یک بار از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و روزانه 2 میلیون تن به آنان افزوده می شود.

براساس برآوردها هر انسان 15 درصد از عمر خود در وضعیت بیداری را در شبکه های می گذراند. 5.2 میلیارد نفر در جهان از گوشی های همراه هوشمند استفاده می کنند.

همزمان با اعلام این آمار، وزارت ارتباطات عراق از آغاز نصب خدمات کابل نوری اینترنت در بغداد خبر داد.

وزارت ارتباطات عراق روز دوشنبه (15 فوریه) در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که ارائه خدمات کابل نوری اینترنت از امروز رسما در منطقه زیونه بغداد آغاز شده و طی یک برنامه 3 ساله سرتاسر عراق را شامل خواهد شد.

این بیانیه افزوده که خدمات کابل نوری پیشرفته ترین فناوری ارتباطات در جهان است.

همزمان هزینه اشتراک خدمات اینترنت کابل نوری 35 هزار دینار (24 دلار) برای اینترنت با سرعت 15 مگابیت، 45 هزار دینار (31 دلار) برای سرعت 40 مگابیت، 65 هزار دینار (44 دلار) برای سرعت 75 مگابیت، و 100 هزار دینار (69 دلار) برای 150 هزار مگابیت اعلام شده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا