وزارت امور خارجه عراق: دولت همه اقدامات لازم را برای بازخواست عاملان حملات راکتی اتخاذ می‌کند

وزارت امور خارجه عراق با محکوم کردن حمله راکتی به فرودگاه بین‌المللی اربیل تاکید کرد دولت همه اقدامات لازم را برای مبارزه با هسته‌های تروریسم اتخاذ خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله راکتی به فرودگاه بین‌المللی اربیل تاکید کرد دولت همه اقدامات لازم را برای مبارزه با هسته‌های تروریسم اتخاذ خواهد کرد.

وزارت امور خارجه عراق با بیان اینکه عملیات تروریستی که در فرودگاه بین‌المللی اربیل و اماکن نزدیک به هیات‌های دیپلماتیک روی داد را محکوم می‌کنیم؛ تاکید کرد: دولت عراق همه اقدامات لازم را برای مبارزه با هسته‌های تروریسم با هر شکل و عنوانی که باشند، اتخاذ خواهد کرد و بغداد مصمم به تداوم تکمیل نبرد علیه این گروه‌هاست.

دستگاه دیپلماسی عراق با تشکر از همبستگی بین‌المللی با ملت عراق بابت این حادثه، اظهار داشت: تحقیقات در این باره توسط کمیته مشترکی از نهادهای امنیتی فدرال و دولت اقلیم ادامه دارد و دولت همه اقدامات لازم را برای بازخواست عاملان این حوادث و سپردن آنها به دست عدالت اتخاذ خواهد کرد.

در همین رابطه، «وین مورتو»، سخنگوی نیروهای امریکایی در ائتلاف بین المللی، در تازه ترین آمار ارائه شده درباره حادثه حمله راکتی در اربیل، از زخمی شدن 9 تن در این حادثه خبر داد بود.

او گفت که در این حادثه 14 راکت 107 میلی متری شلیک شده که 3 راکت آن به پایگاه نظامی برخورد کرده و در آن یک پیمانکار غیر نظامی (غیر امریکایی) جان باخته و 9 تن که 8 تن از آنها نیروی پیمانکار هستند زخمی شده اند و 4 مورد موج گرفتگی مغزی بر اثر انفجار ثبت شده است.

مورتو افزوده که درصورت دریافت اطلاعات بیشتر اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

پیش از این گروهی موسوم به «سرایا اولیاء الدم»، مسئولیت حمله راکتی به فرودگاه بین المللی اربیل و اطراف آن در اقلیم کردستان عراق را برعهده گرفت.

این گروه با انتشار بیانیه ای در صفحه فیسبوک خود گفت که نیروهای سرایا اولیاء الدم دوشنبه توانستند یک عملیات ویژه علیه اشغالگری امریکا در شمال عراق انجام دهند و با فاصله 7 کیلومتری به پایگاه الحریر نزدیک شوند.

این گروه همچنین عنوان کرد که با 24 راکت اهدافی را هدف قرار دادند که این حملات با دقت به اهداف اصابت کرد و سامانه پدافندی امریکا و پرتابه های امریکا نتوانستند، راکت ها را منهدم کنند.

همچنین بخوانید:

واکنش ها به حمله راکتی اربیل/ افزایش آمار زخمی شدگان

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
سایت وزارت امور خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا