وزیر دفاع امریکا: متعهد به حمایت از عراق برای دفاع از حاکمیتش هستیم

وزیر دفاع امریکا در تماسی تلفنی با همتای عراقی خود بر تعهد امریکا در خصوص حمایت از تلاش های امریکا برای دفاع از حاکمیت خود تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «لوید آستین»، وزیر دفاع امریکا تاکید کرد که امریکا به حمایت از تلاش های عراق برای دفاع از حاکمیت خود پایبند است.

وی در تماس تلفنی با «جمعه عناد سعدون»، وزیر دفاع عراق در پی حمله راکتی شب گذشته به اربیل در اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که امریکا به حمایت از تلاش های عراق برای دفاع از حاکمیت خود پایبند است.

از طرفی دیگر «جین بساکی»، سخنگوی کاخ سفید نیز گفت دولت امریکا در حال بررسی شرایط و ابهامات حمله راکتی به فرودگاه اربیل است.

وی در کنفرانسی مطبوعاتی تصریح کرد که امریکا عامل حمله به اربیل را مشخص نکرده است و در حال بررسی شرایط و ابهامات این حمله است و همواره دیپلماسی را اولویت خود قرار می دهد.

بساکی افزود کاخ سفید از این حمله که منجر به کشته شدن یک پیمانکار و مجروح شدن 5 امریکایی شده، خشمگین است.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا نیز گفت که امریکا می خواهد بداند چه اتفاقی در اربیل رخ داده است و حق پاسخ به این حمله را در زمان و مکانی که خود انتخاب می کند، محفوظ می دارد.

وی افزود که امریکا در مراحل اولیه تحقیقات درخصوص حمله راکتی اربیل است و امکان پیش بینی وقایع را ندارد.

پیش از این و در شب گذشته گروه موسوم به سرایا اولیاء الدم در حملات راکتی به فرودگاه اربیل، و برخی مواضع دیگر، موجب کشته و زخمی شدن چندین نفر شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا