کشته شدن 21 داعشی در حملات هوایی روسیه به صحرای سوریه

نیروهای روسیه در پاسخ به حملات روز گذشته داعش، مواضع این گروه در صحرای سوریه را بمباران کردند.

میدل ایست نیوز: سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه امروز شنبه اعلام کرد که 21  تروریست داعشی در حملات روسیه علیه مواضع آنها در صحرای سوریه کشته شدند.

پس از اعلام پایان کنترل داعش در مناطق تحت کنترل در سوریه، این گروه تروریستی به صحرای سوریه بین استان حمص و دیرالزور در نزدیکی مرزهای عراق روی آورده است و عناصرش در مناطق کوهستانی فعالیت می کنند.

کمیسیون گروه تروریستی داعش و سایر گروه های تروریستی در شورای امنیت سازمان ملل در گزارشی در این ماه اعلام کرده بود که داعش نزدیک به 10 هزار جنگجوی فعال در سوریه و عراق دارد.

این کمیسیون در گزارش مذکور گفته بود که با وجود اینکه اکثریت تروریست های داعشی در عراق حضور دارند اما فشار نیروهای امنیتی عراق، انجام عملیات آنها در عراق را در مقایسه با سوریه سخت تر کرده است.

با افزایش حملات داعش طی روزهای اخیر، صحرای سوریه به محل درگیری نیروهای روسیه در حمایت از نظام سوریه با عناصر افراطی تبدیل شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه خبر داد که جنگنده های روسیه طی 24 ساعت گذشته دست کم 130 حمله هوایی انجام داده و مواضع داعش در مناطق مختلفی از صحرای سوریه را هدف قرار دادند.

این حملات در پاسخ به حملات تروریستی داعش در روز گذشته و به شهادت رساندن 8 تن از نیروهای نظام سوریه انجام شد.

دیده بان حقوق بشر از ماه مارس 2019 شهادت بیش از هزار و 300 تن از نیروهای نظام سوریه و نیروهای مسلح طرفدار آن علاوه بر جان باختن بیش از 750 رزمنده طی حملات و نبردها در صحرای سوریه را ثبت کرده است.

«رامی عبدالرحمن»، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه به سختی انجام عملیات در صحرای سوریه اشاره کرد و در گفت وگویی با خبرگزاری فرانس پرس گفت: حملات روسیه در صحرای سوریه، تجمعات کوچکی از عناصر داعش یا سازوکارهای آنها را هدف قرار می دهد.

وی افزود: از این رو برای نیروهای روسیه سخت است عناصر داعش که در یک مکان ساکن نیستند و دائم در حال نقل مکانند را هدف قرار دهد یا عملیاتی علیه آنها انجام دهد.

صحرای سوریه در استان دیرالزور مکان ایمنی برای عناصر داعش محسوب می شود؛ عناصری که با باندهای قاچاق از طریق مرزهای عراق نیز ارتباط دارند.

داعش در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) نیز با استفاده از بمب و ترور با گلوله، برخی از نیروهای دموکراتیک سوریه یا شهروندان غیرنظامی که به نفع کردها کار می کنند را هدف قرار می دهد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحرة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا