نامه‌های ابومازن به امریکا، سازمان ملل، روسیه و اتحادیه اروپا برای حمایت و پذیرش نتایج انتخابات فلسطین

منابع آگاه در ساف اعلام کردند رئیس تشکیلات خودگردان نامه‌های به امریکا، سازمان ملل، روسیه و اتحادیه اروپا ارسال کرده تا حمایت آنها برای برگزاری انتخابات و پذیرش نتایج آن را کسب کند.

میدل ایست نیوز: منابع آگاه در کمیته مرکزی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اعلام کردند «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان (ابومازن) نامه‌ای به اسم این سازمان به «هادی عمرو»، مسئول پرونده فلسطین و اسرائیل در وزارت امور خارجه امریکا نوشته و در آن خطاب به دولت امریکا تاکید کرده است که انتخابات آتی فلسطین برپایه برنامه‌های ساف، سند وفاق ملی سال 2006 و نتایج نشست‌های دبیران کل گروه‌های فلسطینی در استانبول، رام‌الله و قاهره برگزار خواهد شد.

این منابع که نخواستند نام‌شان ذکر شود، در گفت‌وگو با العربی الجدید تاکید کردند: این نامه در راستای کسب تایید و حمایت دولت امریکا از نتایج انتخابات نوشته شده است.

شایان ذکر است که سند وفاق ملی که رهبران اسرای فلسطینی در بازداشتگاه‌های اسرائیل در ماه مه سال 2006 میلادی امضا کردند بر برپایی کشور مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس، مقاومت مردمی و تمرکز بر مرزهای سال 1967 میلادی و فعالیت سیاسی و دیپلماتیک و نیز مدیریت مذاکرات تنها در اختیار ساف و رئیس تشکیلات خودگردان است، تصریح شده است.

منابع یاد شده درباره هدف از ارسال این نامه تاکید کردند: هدف از ارسال این نامه خطاب به دولت امریکا، اخذ ضمانت از واشنگتن و دیگر کشورها برای به رسمیت شناختن و عدم تحریم نتایج انتخاباتی است که در بیست و دوم ماه مه برگزار خواهد شد.

این منابع افزودند: رهبران فلسطینی نمی‌خواهند سناریو سال 2006 میلادی دوباره تکرار شود به طوری که در آن سال به دلیل پیروزی حماس در انتخابات، اکثر کشورهای جهان نتیجه انتخابات را تحریم کردند.

منابع یاد شده اظهار داشتند: این نامه، گامی پیشدستانه و مشخصا خطاب به دولت جو بایدن است تا اگر اعتراض یا نکته‌ای دارند، اکنون آن را با تشکیلات خودگردان فلسطین مطرح کنند همچنین نامه‌ای با همان مضمون و به شیوه‌های مختلف به سازمان ملل، اتحادیه اروپا و روسیه ارسال شده است.

از سوی دیگر، «شادی عثمان»، سخنگوی اتحادیه اروپا اعلام کرد: رهبران فلسطینی به ما اطلاع دادند که درصدد برگزاری انتخابات مشابه سال 2006 میلادی هستند.

عثمان افزود: اتحادیه اروپا از برگزاری این انتخابات بر اساس قانون فلسطین استقبال می کند و از کمیته مرکزی انتخابات حمایت لازم را به عمل خواهد آورد تا انتخاباتی شفاف، سالم و عادلانه برگزار شود.

مرحله اول انتخابات پارلمانی فلسطین در 22 مه و انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان در 31 اوت و انتخابات مجلس ملی پس از تفاهمات داخلی تا حداکثر ژوئیه 2021 برگزار خواهد شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =

دکمه بازگشت به بالا