رایزنی وزرای امور خارجه عراق و عربستان درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای

وزیر امور خارجه عراق و همتای سعودیش درباره مناسبات دوجانبه و اوضاع منطقه‌ای رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق و «فیصل بن فرحان»، همتای سعودیش درباره اوضاع منطقه‌ای و بازتاب‌ها و تاثیرات آن رایزنی کردند.

«احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: فواد حسین که به دعوت بن فرحان به ریاض سفر کرده است درخصوص مناسبات دوجانبه و راهکارهای توسعه و تقویت آن در راستای منافع مشترک، حمایت از سرمایه‌گذاری و مبادله تجاری و تقویت روندهای همکاری توسعه‌محور گفت‌وگو کردند.

دو طرف همچنین درباره اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی و بازتاب آن بر کشورهای منطقه و لزوم برخورداری از دیدگاهی مشترک برای تقویت ثبات و حمایت ار راهکارهای جمعی به منظور تحقق توسعه مطلوب به تبادل نظر پرداختند.

الصحاف پیشتر اعلام کرده بود که عراق و عربستان در سفر فواد حسین به ریاض، مهم‌ترین تحولات در زمینه روابط دوجانبه و پیگیری مهم ترین نتایج نشست های کمیته هماهنگی عالی بین دو کشور و همچنین راه های پیشبرد آن برای تکمیل فعالسازی یادداشت های تفاهمی که بین بغداد و ریاض امضا شده است را بررسی خواهند کرد.

وی افزوده بود که وزرای امور خارجه عراق و عربستان به رایزنی درباره اهمیت تکیه بر تلاش های متقابل در تقویت امنیت و صلح منطقه علاوه بر بررسی خلاصه ای از مسائل منطقه ای و بین المللی و بازتاب های آن بر منافع مشترک خواهند پرداخت.

پیش از این نیز در روز گذشته «عثمان الغانمی»، وزیر کشور عراق وارد عربستان شده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا