امریکا: ایران را مسئول حملات راکتی می دانیم و هر واکنشی در هماهنگی با عراق خواهد بود

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا تأکید کرد که کشورش ایران را مسئول حملات به نیروهای امریکایی و به گفته وی «غیر نظامیان عراقی» در عراق می داند.

میدل ایست نیوز: «ند پرایس»، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا تأکید کرد که کشورش ایران را مسئول حملات به نیروهای امریکایی و به گفته وی «غیر نظامیان عراقی» در عراق می داند.

او در کنفرانس مطبوعاتی خود در پاسخ به سؤالی درباره حملات راکتی اخیر در اربیل گفت که امریکا همچنان روی تحقیقات درباره حادثه کار می کند و افزود که همان طور که پیش تر هم گفته ایم در اقداماتی که نیروهای وابسته به ایران در عراق انجام می دهند ایران را مسئول می دانیم.

پرایس مدعی شد که راکت هایی که اخیرا نیروهای ائتلاف بین المللی و غیر نظامیان عراقی را هدف قرار داده ازجمله در حمله اخیر اربیل ساخت ایران و برخوردار از حمایت ایران بوده است.

او درباره پاسخ امریکا به این حملات گفت که امریکا به صورتی حساب شده و براساس جدول زمانی که خودش تعیین می کند و در زمان و مکانی که خود انتخاب می کند واکنش مناسب را انجام خواهد داد اما کاری که امریکا نخواهد کرد حمله و تنشی است که به سود ایران تمام شود و ثبات عراق را به خطر اندازد.

وی افزود که امریکا در هماهنگی کامل با شرکای خود در عراق و ائتلاف بین المللی در این باره اقدام خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا افزود که امنیت شهروندان و کارکنان امریکایی اولویت امریکاست و مردم عراق بابت اینگونه خشونت ها و این نحوه نقض حاکمیت ارضی شان گرفتاری های زیادی را متحمل شده اند.

او گفت که در بسیاری از حملاتی که در عراق علیه نیروهای امریکایی انجام شده از سلاح ایرانی استفاده شده است «اما این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز دارد».

روز گذشته سه راکت به منطقه خضراء بغداد شلیک شد که به چهار خودروی غیر نظامی آسیب وارد کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + پنج =

دکمه بازگشت به بالا