سفیر ترکیه در دوحه: به بهبود روابط با مصر خوشبین و خواستار ارتباطات خوب با عربستان هستیم

سفیر ترکیه در قطر ضمن ابراز خوشبینی ترکیه نسبت به بهبود روابط با مصر، از تمایل کشورش برای داشتن روابط خوب با عربستان خبر داد.

میدل ایست نیوز: «محمد مصطفی کوکسو»، سفیر ترکیه در قطر نسبت به بهبود روابط کشورش با مصر با وجود تداوم تنش سیاسی بین طرفین ابراز خوشبینی کرد.

وی در مصاحبه ای با شبکه الجزیره مباشر که روز گذشته منتشر شد گفت: نسبت به روابط ترکیه با مصر خوشبین هستم و روابط تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور علی رغم وجود مشکلاتی در زمینه سیاسی ادامه دارد.

سفیر ترکیه در دوحه همچنین تاکید کرد که کشورش به دنبال روابط خوبی با عربستان است.

وی گفت که ترکیه امیدوار است روابط خوبی با عربستان داشته باشد با توجه به اینکه دو کشور، در منطقه و جهان جایگاه مهمی دارند.

کوکسو ضمن اشاره به روابط ترکیه با قطر تاکید کرد که دو کشور در زمینه حل مشکلات منطقه با یکدیگر همکاری می کنند و روابط دو کشور سرمایه بزرگی برای صلح، امنیت و ثبات منطقه است.

وی روابط ترکیه و قطر را مبتنی بر در کنار حق ایستادن، احترام متقابل و عدم دخالت در امور دیگران توصیف کرد.

سفیر ترکیه در قطر روابط بین دو کشور را استراتژیک و متمایز دانست و گفت ترکیه و قطر به افزایش همکاری های دوجانبه و تداوم رایزنی ها امید دارند.

وی همچنین تاکید کرد که ترکیه همواره تاکید داشته است که امنیت کشورهای عضو شورای همکاری بخشی جدانشدنی از امنیت کلی و همسایگانش در خاورمیانه است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک عربیروسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا