واکنش مقامات عراقی به حمله راکتی شب گذشته به منطقه الخضراء

مقامات عراقی ضمن محکوم کردن حملات راکتی به مقر هیئت های دیپلماتیک در عراق به خصوص در منطقه الخضراء، خواستار توقف این حملات شدند.

میدل ایست نیوز: مقامات عراق با صدور بیانیه و انتشار توئیت هایی نسبت به حمله راکتی شب گذشته در منطقه الخضراء بغداد واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

مسرور بارزانی

«مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در واکنش به این حمله تاکید کرد که هیئت های دیپلماتیک در عراق با خطرات بزرگی مواجه هستند.

بارزانی گفت: حمله دیشب به سفارت امریکا در بغداد را محکوم می کنم؛ هیئت های دیپلماتیک در عراق با خطرات بزرگی مواجه هستند در حالی که برای کمک برای مقابله با تروریسم و بازسازی عراق در خاک کشور حضور دارند.

وی ضمن درخواست از دولت فدرال عراق برای اتخاذ تدابیری برای تضمین حفاظت از هیئت های دیپلماتیک در عراق، خواستار توقف این حملات شد.

سید عمار الحکیم

«سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق نیز ضمن محکومیت این حمله نسبت به عواقب وخامت بار این حملات هشدار داد.

وی در توئیتی گفت: هنوز برخی اقدامات یکجانبه که محکوم است، اقدام به حمله به هیئت های دیپلماتیک به خصوص در منطقه الخضراء می کنند و توجهی به عواقب وخامت بار آن ندارند.

الحکیم افزود: کمترین این عواقب زیر سوال بردن اعتبار عراق و حکومت در برابر افکار عمومی جهانی علاوه بر در معرض خطر قرار دادن جان شهروندان ساکن در مناطق اطراف منطقه الخضراء است.

وی مجددا از دولت عراق خواست حفاظت لازم از هیئت های دیپلماتیک در عراق را تامین، و با اینگونه حملات برای حفظ اعتبار کشور و امنیت شهروندان به صورت قاطعانه برخورد کنند.

ایاد علاوی

«ایاد علاوی»، رهبر ائتلاف الوطنیه عراق هم از دیگر مقاماتی بود که به حمله دیشب واکنش نشان داد و تاکید کرد که تداوم این حملات، خسارت های ناگواری را به بار خواهد آورد.

وی در توئیتی گفت: عهدشکنی و ایجاد رعب و وحشت برای میهمان از اخلاق و عادات عراقی ها نیست و مقر هیئت های دیپلماتیک در گذشته و در کشورها و طرف هایی که به خود احترام می گذارند، دارای امنیت و احترام بوده است.

علاوی در ادامه افزود: تداوم تعرض به مقر هیئت های دیپلماتیک در میان ناتوانی آشکار در متوقف کردن آن و یا جلوگیری از آن، منجر به خسارت های ناگواری خواهد شد که بهای آن را همه بدون هیچ استثنایی پرداخت خواهند کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا